Sveikata > Vaiko sveikata > Vandenė: liga,...
 

Vandenė: liga, reikalaujanti tėvelių kantrybės


2007 07 18 | Autorius: Giedre
 

Ar visais atvejais tai vandenligės, hidrocefalijos, pasireiškimas? Skaitytojų pageidavimu apie šią ligą paprašėme papasakoti Klaipėdos vaikų ligoninės vaikų neurologės Rūtos Dolebienės ir neurochirurgo Antano Janušonio.

 Kas vyksta organizme sergant hidrocefalija?

Hidrocefalija - tai smegenų skysčio, likvoro, kaupimasis smegenų išorinėse ir vidinėse ertmėse, kai sutrinka jo nutekėjimas, rezorbcija ar gamyba. Besikaupdamas smegenų ertmėse likvoras didina galvospūdį, plečia smegenų skilvelius ir povoratinklinius plyšius, lemia klininkinius simptomus.

 Tarp mamyčių sklando gandas, jog kas trečias vaikas iš dešimties gimsta jau sirgdamas vandenlige, jog šią ligą lemia gimdymo trauma. Ar taip ir yra?

Kiek vaikų serga šia liga, tiksliai nėra žinoma. Manoma, kad tai gali būti 0,5 - 1,6 atvejo tūkstančiui gimusių vaikų. Apie trečdalį sergančiųjų gimsta neišnešioti. Gimdymo trauma - viena iš daugelio galimų priežasčių.

Liga būna įgimta ir įgyta. Įgimta - dėl genetinio polinkio, įgimtų deformacijų, įgimtų infekcijų, nėštumo metu persirgtų infekcinių ligų. Įgyta vystosi po galvos smegenų traumų, skendimo, navikų, persirgtų neuroinfekcijų (meningito, encefalito).

 Tad nėštumas - labai svarbus periodas, galįs lemti kūdikio sveikatą?

Pavojingiausi trys pirmieji nėštumo mėnesiai. Deja, ne visuomet moteris žino, kad laukiasi, o nervinės ląstelės formuojasi anksčiausiai - pirmomis savaitėmis.

Šiuo periodu mamos turėtų ypač saugotis infekcijų, kontroliuoti savo kraujospūdį. Dėl kraujotakos sutrikimo gali vystytis kraštutinė hidrocefalijos atmaina - hidrancefalija - liga, suardanti smegenų pusrutulius.

Būsimoms mamytėms būtina lankytis moterų konsultacijoje, nes echoskopijos metu gali būti pastebėta didėjanti vaisiaus galvos apimtis, be to, mamos tiriamos dėl įgimtų infekcijų.

 Ar liga pagydoma? Ar visais jos atvejais nukenčia intelektas, judesių koordinacija?

Jei hidrocefalija įgimta ir sunkaus laipsnio, gydymas nepadeda. Būna, kad vaikutis nemoka ryti, nejaučia poreikio valgyti. Kartu su vandenlige mažyliams dažnai nustatomos kitos įgimtos ligos, sindromai.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

Gairės:  Rūtos Dolebienės
 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
Sandra
2010-11-26 21:36:35
sveiki, Gal galėtumėt paaiškinti kas tai galvos ultragarsinė diagnozė: šoninių skilvelių kiek prasiplėte frontaliniai ragai. Ar čia požymis, kad 1,3 metukų vaikui sugryžta vandenligės požymiai? ačiū už atsakymą
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Akvile