Sveikata > Šeimos sveikata > Kaip veikia česnakas?
 

Kaip veikia česnakas?


2007 02 05 | Autorius: Giedre
 

Nuo seno manoma, jog česnakas labai naudingas sveikatai. Be abejo, būtent jį pirmiausia siūlome savo mažiesiems vos prasidėjus gripo sezonui.
 

JAV ir Švedijos mokslininkai pamėgino išsiaiškinti, kaip šis aštraus kvapo augalas veikia žmogų molekuliniame lygmenyje.

Gauti rezultatai patvirtino, jog česnakas išties išsiskiria iš kitų daržovių savo ypatingu poveikiu organizmui netgi atskirų ląstelių lygmenyje. Jis išplečia kraujagysles, nes aktyvuoja kanalą TRPA1, taigi šis augalas visų pirma vartotinas hipertonijai gydyti. Kanalas TRPA1 yra tarsi durys, esančios ląstelės paviršiuje. Kai kas nors priverčia jas atsidaryti, jonizuoti atomai gali patekti į ląstelės vidų.

Norėdami išsiaiškinti, ar česnakas tikrai šias dureles „atidaro“, mokslininkai atliko eksperimentą su pačiu česnaku ir jo organiniu komponentu alicinu, kurio sudėtyje yra sieros. Bandymai atlikti su žiurkėmis, bet mokslininkai teigia, jog žmogaus organizmas reaguoja lygiai taip pat.

Paaiškėjo jog alicinas ir kiti stiprūs česnako komponentai susisiekia su baltymo receptoriais ant paviršinių liežuvio nervų bei kitose burnos vietose. Tai priverčia kanalą TRPA1 atsidaryti ir leidžia natrio ir kalio jonams įeiti į nervinę ląstelę.

Kai tai įvyksta, į nugaros smegenis nukeliauja elektroninis signalas, o jau iš ten į galvos smegenis keliauja skausmas, atsiranda diskomforto pojūtis. Tuo pat metu nervų plaušeliai burnoje išleidžia medžiagą, sukeliančią kraujagyslių išsiplėtimą ir vietinį aplinkinių audinių uždegimą.

Analogiškai veikia ir pipirai bei garstyčios.


Gairės:  Kanalas TRPA1
 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
blankas
2009-04-19 17:35:14
jis gerai stiprina imuniteta - na, cia jau nuo senoves zinoma.. tik kad baisia nemalonus kvapas, po to bunam ir ilgai islieka.. Tai fu. Tai as geriau jau naudoju tiesiog paprastus, augalinius maisto papildus. Va dabar toki Tonussan atradau neseniai, tai labai gerai jis man padeda - ir pastiprina imuniniteta, ir gerai dar nuo stresu saugo, kas man itin aktualu ir siaip gerai jautiesi, nepuola ligos ir jautiesi net kazkaip savotiskai laimingesnis..
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (210)
EMILIJA