Sveikata > Šeimos sveikata > Žuvų taukai - mūsų...
 

Žuvų taukai - mūsų organizmo sargai


2007 10 01 | Autorius: Giedre
 

Tradiciškai Norvegijoje žuvų taukų pradeda gerti jau vieno mėnesio ir geria juos visą gyvenimą. Manau, tas  tinka ir Lietuvai, vien jau dėl to, kad saulėtų dienų mūsų šalyje per metus susidaro vos 80.

Sakoma, kad norvegai be žuvų taukų neįsivaizduoja gyvenimo. Būtinai jų duoda ir vaikams. Kodėl?

Norvegijoje menkių kepenų aliejus jau 150 metų naudojamas kaip maisto papildas. Žuvų taukuose yra mūsų organizmui svarbių nepakeičiamų riebalų rūgščių omega – 3 bei natūralių, pačių žuvų gaminamų vitaminų A ir D.  Minėtų riebalų rūgščių omega – 3 pats mūsų organizmas negali pasigaminti, tik pasisavina iš žuvų ar žuvų taukų produktų.

Žuvų taukai yra natūralus vitamino D šaltinis. Šis vitaminas būtinas rachito profilaktikai, padeda įsisavinti kalcį, stiprina skeletą ir mažina kaulų lūžių riziką, svarbūs dantų formavimuisi ir  vystymuisi. Riebalų rūgštys omega – 3 būtinos nervų sistemos, regos bei imuninės sistemos brendimui. Vitaminas A – normaliam regėjimui, imunitetui, odai ir gleivinėms.

 

Kuo omega -3 riebalų rūgštys yra tokios svarbios kūdikio ir suaugusiojo sveikatai?

Šios rūgštys būtinos normaliam kūdikio smegenų, nervų sistemos ir tinklainės vystymuisi. Aišku, kūdikis gali gauti šių rūgščių su mamos pienuku, tačiau omega – 3 riebalų rūgščių kiekis motinos piene kinta priklausomai nuo to, kiek riebios kokybiškos žuvies, tokios kaip lašiša, skumbrė, menkė suvartojate. Mamos prisipažįsta, kad nedažnai gamina žuvų patiekalus. Beje, omega – 3 riebalų rūgštys randamos tik kai kuriuose pieno mišiniuose. Todėl, manau, Möller‘s  žuvų taukai yra paprasčiausias ir saugiausias būdas užtikrinti, kad mažylis pakankamai gautų omega – 3 riebalų rūgščių bei vitaminų A ir D, būtinų tolimesniam nervų sistemos brendinmui, kūdikio periferinės nervų sistemos vystymuisi, imuninei bei kaulų struktūrai vystyti.

Omega-3 riebalų rūgštys labai svarbios ir mūsų  kardiovaskulinių ligų profilaktikai, nes „saugo“ nuo aterosklerozės progresavimo, mažina miokardo infarkto bei insulto tikimybę.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
Simona
2017-10-15 15:00:09
Žuvų taukai yra super jei jie kokybiški. Omega3 labai svarbi kiekvieno organizmui tiek kūdikių, vaikų, mamų, senelių :) Mes geriame salmon oil plus iš neolife https://vitaminaimineralai.lt/collections/neolife-maisto-papildai
Sigita
2016-09-14 13:35:01
Sveiki, geriu žuvų taukus nuolat, padarydama 3 mėnesių pertrauką. Duodu ir vaikams.Man tinkamiausias Bio-Marine natural.
Loreta
2011-09-27 15:59:29
Vitaminai gal ir nuodas,bet tik ne zuvies taukai..jai taip tai tada visi norvegai butu apsinuodyje
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Jokubas