Sveikata > Vaiko sveikata > Paslaptingasis D
 

Paslaptingasis D


2011 01 16 | Autorius: Mama.lt
 

Paslaptingasis D

Sulaukiame daug Jūsų klausimų apie rachitą, vitaminą D, jo dozavimą. Į juos paprašėme atsakyti docento Algimanto Vingro.

Vaikui nuo 2 mėnesių nustatyta diagnozė – ryškus rachitas, o dantys pradėjo dygti nuo 4 mėnesių. Dabar sūnui 8 mėnesiai, jis turi 6 dantis. Gal rachito diagnozė neteisinga?

Pagal dantų išdygimo laiką rachito diagnozė nenustatinėjama. Atsakyti į klausimą „Ar teisingai nustatyta ligos diagnozė“ įmanoma tik tuomet, kai yra žinomi ligos simptomai, jų išreikštumas.

Mėnesio kūdikiui gydytoja skyrė vitamino D2 (200 000 TV) 1 ml ampulę. Prašau plačiau papasakoti apie šį naują dalyką, ar galima tokį kiekį duoti iš karto?

Taip, iš Prancūzijos į Lietuvą įvežami vitamino D3 B.O.N. didelės (200 000 TV – 1 ml) koncentracijos aliejiniai tirpalai. Tad vitamino D2 ampulėse nėra, yra tik vitaminas D3 B.O.N. Pagal gamintojo rekomendacijas, galima rachito profilaktikai kartą per 6 mėn. vieną kartą pavartoti minėtą ampulę, tikintis kad visas vitaminas D3, kuris yra ampulėje atsidės organizmo riebaluose, o iš susidariusių atsargų organizmas jį vartos pagal poreikius. Tai patogu, nes kasdien nereikia duoti vitamino D, ypač šaltuoju metų laiku, kai vaikas mažai būna išsklaidytuose saulės spinduliuose. Šaltuoju metų laiku, kai mūsų šalyje nepakanka saulės, odoje nebesusidaro vitamino D3, todėl jo į organizmą turi patekti su maistu. Nepriklausomai nuo to, kad Jūsų kūdikis suvartojo minėtą vitamino D3 B.O.N. ampulę, vis vien būtina nuolat sekti, ar vaikučiui neatsiranda rachito požymių.

Pusės metų dukrai labai slenka plaukai. Pediatrė skyrė polivitaminų, anksčiau mergytė gėrė vitamino D. Niekas nepadeda. Ar tai normalu?

Neaišku, kaip dukrai slenka plaukai, ar vietoje nuslinkusių auga nauji? Vitaminai stiprina organizmą, juos skyrusi pediatrė padarė teisingai. Norint nustatyti plaukų slinkimo priežastį, kartais tenka atsigulti į ligoninę nuodugniems tyrimams. Kaip ir kur tirti, sprendžia dukros gydytojas, įvertinęs jos būklę.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (189)
Dominyka