Vaikai > Ugdymas > Mokyklinių prekių kainos...
 

Mokyklinių prekių kainos – ne išvien su infliacija?


2008 08 07 | Autorius: Administrator
 

Pasiruošti naujiems mokslo metams – kasmetinė užduotis visai šeimai. O jei namuose laksto būsimas pirmokas, tuomet reikės įdėti dar daugiau pastangų, kad mokslo metus mažylis pasitiktų patenkintas ir viskuo aprūpintas.

Tai reiškia, jog reikės įsigyti būtiniausių mokyklinių prekių iš visai netrumpo mokytojos pateikto sąrašo. Pastarasis beveik nesikeičia, tačiau kasmet bandoma apskaičiuoti, ar smarkiai suplonės tėvelių piniginė. Įdomu, kaip šių dienų ekonomikos sąlygomis rasti kompromisą tarp kainos ir kokybės.

Būtiniausios mokyklinės prekės nesikeičia, o jų kaina?

Kasmet mokytojų pateikiamas mokyklinių prekių sąrašas keičiasi nežymiai. Pirmoko krepšelį sudaro apie trisdešimt būtiniausių daiktų nuo trintuko iki kuprinės, tuo tarpu vyresnių klasių moksleiviai gali naudotis dar pernai įsigytomis priemonėmis. Ne paslaptis, kad kelis metus tarnaujantys daiktai yra kokybiški ir kainuoja atitinkamai brangiau. Kainos ir kokybės draugystės galima ieškoti specializuotose kanceliarinės parduotuvėse.

„Esant dabartinei ekonominei situacijai, kai brangsta medžiagos ir degalai, tiekėjai taip pat didina kainas. Tačiau šį sezoną ne visi gamintojai pabrangino mokyklines prekes. Dirbant su tiekėjais iš įvairių pasaulio šalių, galimas didelis kainų pasirinkimas. Dar vienas būdas įsigyti tas pačias kokybiškas mokyklines prekes už prieinamą kainą – nuolat vykdomos įvairios akcijos bei išpardavimai“, – sako „Officeday“ rinkodaros projektų vadovė Skirmantė Mačionė.

Kiek išleisime šiemet?

Dažnai tenka svarstyti, kur įsigyti vaikui būtiniausių daiktų. Didieji prekybos centrai siūlo tas mokyklines prekes, už kurias sumokėsite mažiausiai. Tuo tarpu specializuotose kanceliarijos parduotuvėse galima rasti įvairių variantų. Kainos ir kokybės pasirinkimas priklausys nuo vaiko norų ir tėvų galimybių.

„Visas mokyklines prekes galima įsigyti pagal individualius poreikius ir piniginės storį. Už būtiniausių kokybiškų daiktų derinį, t.y. pirmoko krepšelį, galima sumokėti nuo 150 iki 400 litų. Šimtą litų kainavęs pirmoko krepšelis bus kokybiškas, tačiau šiek tiek paprastesnis. Kiek daugiausiai galima išleisti? Tai priklausys nuo kiekvienos mamos fantazijos. Labai pasistengus galima sumokėti 400 – 700 Lt ir daugiau“, - komentuoja S. Mačionė.

Optimalaus varianto paieška

Pasak „Officeday“ atstovės, visuomet galima rasti optimalų variantą ir net taupant nusipirkti būtiniausių kokybiškų prekių. „Vienas iš pavyzdžių – penalas. Neužpildyti penalai gali kainuoti nuo 8 iki 15 litų, tuo tarpu užpildyti – nuo 20 iki 90 litų. Už 20 Lt užpildytas penalas bus kokybiškas, bet paprastesnis. O neviršijant 90 litų galima įsigyti labai prabangų dviejų aukštų penalą, užpildytą aukštos kokybės ergonomiškomis prekėmis“, – sako S. Mačionė.

Panašiai ir su kuprinėmis. Kuprinės kaina svyruoja nuo 25 iki 100 litų. Pigesnės kuprinės yra paprastesnės, nors jos atitinka visus mokyklinėms kuprinėms keliamus reikalavimus – yra su nugarų pakietinimais ir plačiais diržais. Brangios kuprinės dažniausiai būna iš naujų kolekcijų ir leidžia vaikui ne tik jaustis madingu, bet ir pasižymi ergonomiškumu. Šie pavyzdžiai rodo, kad išsirinkti tinkamiausią variantą nėra taip sudėtinga, reikia tik apskaičiuoti savo galimybes ir sumaniai naudotis finansais.

Prioritetas vaiko sveikatai

Renkantis mokyklines prekes specialistai vis dėlto pataria prioritetą teikti ergonomiškoms prekėms. Jos ne tik padės vaikui augti ir mokytis sveikai, bet ir nesukels papildomų rūpesčių. „Stengiamės, jog mūsų prekybos centruose ergonomiškų prekių pasirinkimas visuomet būtų labai platus. Tarkime, vokiečių gamybos „Staedtler“ rašymo priemonės sukurtos specialiai tiems vaikams, kurie tik pradeda mokytis rašyti. Rašikliai yra tribriauniai arba su specialiu guminiu apvadu, kad būtų patogu suimti ir rašymo priemonė neišsprūstų iš rankų. Guašas, akvarelės, plastilinas yra pagaminti iš netoksiškų medžiagų, todėl nėra pavojaus vaikui apsinuodyti“, – pasakoja „Officeday“ rinkodaros projektų vadovė.

Prekybos centruose taip pat siūloma įsigyti kuprinių, formuojančių vaiko laikyseną. Šių kuprinių diržai yra platūs, paminkštinti, reguliuojamo ilgio, nugaros pusėje pritvirtinta minkšta „pagalvėlė“, vaikų saugumui kuprinė papuošta atšvaitais. Šios kuprinės ne tik neleidžia iškrypti vaiko stuburui, bet yra patogios, saugios ir praktiškos.

Nemažas dėmesys skiriamas ir kairiarankiams. Specialiai jiems galima rasti žirklių, liniuočių, drožtukų ir plunksnakočių. Kairiarankiams vaikams pritaikyti plunksnakočiai gali rašyti net apvertus parkerio plunksną.

Tinkamiausias laikas apsipirkimui

Išsirinkti norimas mokyklines prekes – linksmas užsiėmimas, ypač daug džiaugsmo suteikiantis mažajam moksleiviui. Tiems, kurie mėgsta apsipirkinėti, palyginti prekes, įsigyti optimaliausius variantus, reikėtų iš anksto paskirti laiko šiam procesui. Specializuotose kanceliarijos parduotuvėse išsirinkti tinkamiausią mokyklinę atributiką padės ir konsultantai. Jie galės suteikti nemažai naudingos informacijos, kurios galite nerasti ant prekės pakuotės. Tuo tarpu vaikai išbandys parkerio, pieštukų ar kuprinės patogumą. Viską apžiūrėti ir įsigyti mėgstamiausius daiktus – užtruks šiek tiek laiko, tad jau nuo rugpjūčio pradžios būtų pats tinkamiausias laikas ieškoti ir rasti.


 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Agnė