Vaikai > Vaiko psichologija > Kas protingesni: berniukai...
 

Kas protingesni: berniukai ar mergaitės?


2008 05 20 | Autorius: Administrator
 

 

 

Berniukai judresni, mergaitės imlesnės mokslams. Šią tiesą dauguma mūsų žino ir be jokių rimtų mokslinių traktatų. Ir vis dėlto ar tikrai tiesa, kad vidutinė statistinė mergaitė protingesnė už vidutinį statistinį berniuką?

Ir kodėl berniukai paprastai sunkiau išmoksta skaityti ir rašyti, bet mergaitės, puikiai su mokslais startavę pradinėse klasėse, vėliau užleidžia pirmūnų pozicijas iš pradžių vidutiniokais buvusiems padaužoms berniukams?


Nuo ko prasideda skirtumai?

Berniukai ir mergaitės nuo pat gimimo skiriasi ne tik savo anatomija, bet ir kai kuriais vystymosi ypatumais. Paprastai berniukai gimsta kiek didesni už mergaites, jų galvos būna didesnės, naujagimiai sveria kiek daugiau. Vaikščioti vidutinis statistinis berniukas išmoksta 2-3 mėnesiais vėliau, nei jo bendraamžės mergaitės, kalbėti pradeda net 4-6 mėn. vėliau.

O štai Sankt Peterburgo neuropsichologai, stebėję naujagimių smegenų veiklą, nustatė, kad berniukų ir mergaičių smegenys nuo pat gimimo dirba skirtingais ritmais.

Iki 8 metų vidutinio berniuko klausa geresnė, nei mergaitės, tačiau mergaitės iš prigimties jautresnės triukšmui. Taip pat mergaičių oda jautresnė, jos labiau jaučia diskomfortą kūnu, yra labiau linkusios arsakyti į prisilietimą, glostymą.

Mergaičių žaidimai nuo pat mažens yra labiau grįsti žiūrėjimu į arti esančius daiktus. Mergaitės paprastai išdėlioja savo lėles, rūbelius, baldelius, papuošalus ir žaidžia su jais ribotame plote, joms užtenka mažučio kampelio. Tuo tarpu berniukų žaidimai daug dažniau reikalauja žvilgsnio į tolį: jie gainiojasi vienas kitą, mėto įvairius daiktus, taikosi į juos ir savo žaidimams linkę išnaudoti visą juos supančią erdvę. Jei horizontalios plokštumos jiems pasirodo per mažai – noriai okupuoja ir vertikalią: lipa į spintų lentynas, karstosi fotelių ir sofų atlošais, kabarojasi ant durų, kabo įsikibę staktų. Tokie žaidimai – ne šiaip berniukiški išdykavimai, tiesiog mažieji vyrukai iš prigimties šitaip suvokia ir perpranta pasaulį.


Gamtos užmačios

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

Gairės:  Sankt Peterburgo
 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
Erika
2012-03-18 11:02:26
Lukai, jeigu jūsų klasėje geriau mokosi berniukai, tai nereiškia, kad visur taip.
Lukas
2011-07-11 19:55:26
Berniukai :D Aš savo klasėi pirmūnas su dar trim berniukais, o mergaitės nė vienos
migle
2011-06-04 09:46:39
mergaites protingesnes
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
EMILIJA