Vaikai > Vaiko psichologija > Ar pasirengęs vyresnėlis...
 

Ar pasirengęs vyresnėlis tapti jaunėlio aukle?


2008 03 26 | Autorius: Administrator
 

Be abejo, tėvams rūpi ne tik klausimas, ar neužkraus vyresnėliui pernelyg daug atsakomybės, kuriai jis dar galbūt nėra pasirengęs. Svarbu ir tai, ar apskritai saugu palikti vaikus su... vaiku, tegul ir keleriais metais vyresniu.

Laimė, be tėvų intuicijos esama ir tam tikrų objektyvių kriterijų, leisiančių priimti teisingiausią sprendimą.


Ar sąžininga vyresnėliui užkrauti jaunesniųjų priežiūrą?

Įdarbinti taip vaiką kasdien būtų nesąžininga ir jo, ir, tiesą sakant, mažylių atžvilgiu. Tačiau kartkartėmis, pavyzdžiui, keletą kartų per mėnesį, tokia pareiga neturėtų būti per sunki.

Tik kaip iki galo išlikti sąžiningai? Jei samdytumėtės valandinę auklę, problemų lyg ir nebūtų: ji pažiūri vaikus, jūs jai sumokate – visi patenkinti ir laimingi. Tuo tarpu mokėti atlyginimą už tokį darbą savo pačios vaikui – ne visada tinkamiausias sprendimas.

Kai kuriems vaikams toks darbas – puikus būdas papildyti savo kiaulę-taupyklę. Deja, esama ir tokių, kurie netruktų vėliau atlygio pareikalauti ir už kitas pareigas, kad ir savo lovos pasiklojimą ar kambario susitvarkymą. Jei manote, kad jūsų paauglys pasielgtų būtent taip – verčiau nesukurti precedento.

Tokiu atveju psichologai rekomenduoja pasiūlyti vyresnėliui tam tikrų privilegijų. Leidimas į vakarėlį, papildomos valandos prie kompiuterio ar sutikimas išleisti į turistinį žygį gali būti puiki paskata įrodyti savo pareigingumą ir atsakingumą. Net ir pažadas prisidėti prie jo išsvajoto pirkinio (pvz. dviračio ar DVD grotuvo) bus šiek tiek geresnis variantas, nei tiesiogiai mokami pinigai.


Ar saugu palikti mažuosius su paaugliu?

Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra. Jūs pati geriausiai pažįstate savo vaikus, taigi visų pirma vertėtų įsiklausyti į tai, ką sako motiniška nuojauta. Juk net ir ne kiekvienam suaugusiajam patikėtumėte prižiūrėti savo mažylį – tad ką jau kalbėti apie vaiką, kuriam dar neretai ir pačiam reikia priežiūros!

O kad pasitikrintumėte, ar tikrai neklystate, atsakykite į šiuos klausimus:

•    Ar jaunesni vaikai jūsų vyresnėlį lengvai pripažįsta kaip autoritetą?
•    Ar vyresnysis vaikas noriai pamoko jaunesniuosius to, ką moka pats? Ar kantriai paaiškina, kaip atlikti mažiesiems skirtas užduotis? >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Karolis