Vaikai > Vaiko psichologija > Pikčiurnoms reikia...
 

Pikčiurnoms reikia išmokti valdytis


2007 06 12 | Autorius: Giedre
 

Savo šūksniais ir pagrūmojimais įskaudinę artimiausius ir brangiausius žmones viliamės, kad taip atkreipsime jų dėmesį į save, priversime išpildyti mūsų svajones ir norus, apie kuriuos pastarieji dažnai nė nenumano.

Sustabdyti - įmanoma

Slegiantys kaltės ir gėdos jausmai, nepasitikėjimas savimi, vidinė sumaištis ir galiausiai žala aplinkiniams bei pačiam sau - tai vis tų pačių pykčio proveržių padariniai. Anot psichoterapeuto Olego Lapino, suvaldyti savo pyktį gali kiekvienas, bet tam būtinos nuolatinės treniruotės.

Žmogui, kurį dažnai ištinka pykčio priepuoliai, patariama mokytis kantrybės ir perkelti dėmesį į kitus savo poreikius. „Svarbu, kad nebūtų vienos aistros, jei bus bent dvi ar trys lygiavertės aistros, nukreipti pyktį bus kur kas lengviau”, - įsitikinęs žinomas psichoterapeutas.

Specialistas patarė, kad reikėtų slopinti ne patį pyktį, o destrukcines jo išraiškas.

Juk būti šalia klykaujančios niurzgos nėra pats maloniausias dalykas.

„Jei neturite galimybės nuo jos pasitraukti fiziškai, įjunkite vidinius filtrus ir išmokite negirdėti užgaulių bei įžeidžiančių frazių. Jei nepadeda ir tai, pabandykite kuriam laikui pikčiurną palikti vienui vieną. Pamatysite, neturėdamas klausytojo, jis greitai atsitokės ir atskubės pas jus su vėluojančiais atsiprašymais. O tada, galėsite jam prasitarti apie tai, kad jau - pats metas atsisveikinti su visų negerovių priežastimi, jo didenybe - pykčiu”, - sakė O.Lapinas.

Patarimų neklauso

„Sustok, jau ir taip man pakankamai pridarei...” – taip skambėtų aimana žmogaus, pavargusio nuo metamo pykčio šešėlio. Psichologo O.Lapino teigimu, Lietuva - cholerikų ir melancholikų kraštas. Beje, tarpusavyje visai neblogai sutariančių. „Šie du tipai sugyvena, tiktai periodiškai vienas kito nesupranta”, - aiškino pašnekovas.

Sangvinikų ir flegmatikų mūsų krašte iš tiesų mažoka.

Daugelyje šaltinių rašoma, kad išreikšti savo jausmus, vadinasi, ir pyktį, sveika. Su tokiu požiūriu psichoterapeutas O.Lapinas nevisiškai sutinka: „Choleriško temperamento žmonėms tai netaikoma. Jie ir taip viską išsako. Kitai žmonių kategorijai, tiems, kurie ilgai valdosi, pratrūksta retai, bet stipriai, tai netgi rekomenduojama”.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  Olego Lapino
 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Jogailė ir Julija