Vaikai > Vaiko psichologija > Piešinio testas: kaip...
 

Piešinio testas: kaip jūsų vaikas piešia medį?


2008 04 18 | Autorius: Administrator
 Vaikų psichologų arsenale apstu piešinėlių-testų. Pažvelgę į tai, ką nupiešė vaikas, kvalifikuoti specialistai gali gana išsamiai pakomentuoti vaiko emocinę būklę, jo gebėjimą bendrauti, intelekto brandumą ir dar daugybę dalykų.

Kodėl gi bent vieno tokio testo neišmėginus savarankiškai? Paprašykite savo vaiko nupiešti medį. Šis piešinėlis-testas sudarytas 4-6 metų vaikams.

Tegul mažylis piešia ramiai, neskubėdamas, kokį tik nori medį. O jūs kantriai luktelėkite rezultatų, neskubinkite mažojo dailininko ir jam nepatarinėkite.

Pažvelkite į baigtą piešinėlį. Ypač svarbu pirmasis įspūdis, koks jums pasirodė šis piešinys: kokias emocijas jums sukėlė? Liūdesį, džiaugsmą, ramybę, nerimą? Tai jums padės geriau ir tinkamiau interpretuoti vaiko piešinį.

O dabar judame prie konkretesnių dalykų.


Spalva

Piešinio spalvinė gama perteikia vaiko vidinę nuotaiką, jo emocinę būseną.

•    Jei mažasis dailininkas pasirinko piešti piešinį tik paprastu pieštuku, nespalvotą, tai gali liudyti ne tik jo polinkį į grafiką, bet ir... žemą intelektualinio išsivystymo lygį. Kartais tai gali reikšti ir blogą nuotaiką, bet tokia nespalvoto piešinio motyvacija, pasak psichologų, gana reta.

•    Jei vaikas piešia niūriomis spalvomis – veikiausiai jis yra emociškai palūžęs, jo kūrybinis potencialas skurdus, gali būti, kad tokiam mažyliui šlubuoja atmintis. Tiesa, gali būti ir tokia paklaida, kad vaikas tiesiog šiuo metu nenorėjo piešti. Arba jo nesudomino piešiamas objektas – gal vietoje medžio būtų mieliau piešęs namelį ar mašiną, tik šį kartą pakluso mamos prašymui?

•    Tuo tarpu jei jūsų vaikas piešdamas naudojosi standartinėmis spalvomis, tai liudija, kad jo intelektas ir gebėjimas bendrauti vystosi normaliai ir sklandžiai, daiktus ir žmones jis suvokia adekvačiai. Paprastai tokių vaikų tiek abstraktusis, tiek loginis mąstymas išvystyti vienodai.

•    jei prieš jus – tikras pasakų medis, nuspalvintas nestandartinėmis, nerealiomis spalvomis, galite pasidžiaugti: auginate originalaus, individualaus mąstymo vaikutį, turintį lakią fantaziją. Paprastai tokio „avangardisto“ intelektualinis išsivystymas aukštesnis už vidutinį.


Kamienas >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

Gairės:  Spalva Piešinio
 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
Teest
2013-05-23 15:31:11
keistokai bet gal ir tiesa
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabrielė