Namai > Skaitiniai > Davidas Beckhamas ir Bradas...
 

Davidas Beckhamas ir Bradas Pittas kelia stresą šiuolaikiniams tėčiams


2008 05 06 | Autorius: Parengė Laura Barzdaitienė
 

Nerealus žiniasklaidos brukamas idealas jau ėmė kenkti ir vyrams.

Būti geru tėčiu nėra sunku. Tačiau jei prieš akis nuolat šmėžuoja ne paprasčiausiai gero, o tiesiog supertėčio pavyzdys, ūmai susivoki, kad tėvystė nebe „veža“, o tik velkasi kaip kokia amžina sąžinės graužatis: nesi pakankamai geras žaidimų partneris, nesi tobulas pavyzdys, galiausiai nesi toks tėtis, kurio pavydėtų visi kiemo vaikai.


Davido efektas

Iki šiol visur suspėjančios, jaunos (ar bent jaunatviškos), žavios ir veiklios mamos sindromas buvo apsėdęs tik mamas. Tačiau neseniai Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai privertė prabilti ir apie vyriškąją reikalo pusę. Pasirodo, tokie supertėčiai, kaip futbolo žvaigždė Davidas Bckhamas, jau spėjo sukelti tikrą streso epidemiją 85 procentams paprastų jaunų tėvelių.

Nuolat žiniasklaidoje šmėžuojanti Beckhamų šeimynėlė jau spėjo tapti tobulos šeimos idilės etalonu. Jis – gražus, sportiškas ir stilingas, susilaukė 3 sūnų ir uždirba tiek pinigų, kad žmona apsipirkinėdama nepasididžiuoja išleisti ir šešiaženklių sumų. Taigi sąmoningai ar nesąmoningai Davidą savo idealu pasirinkęs tėtis turėtų:

•    Uždirbti daug – tiek, kad patenkintų visų šeimos narių poreikius ir pats galėtų nesukti galvos dėl buitinių reikalų.

•    Turėti žmoną, kuri pasirūpintų visos šeimos „reprezentacija“.

•    Dirbti tokį darbą, kad taptų idealu ne tik saviems vaikams, bet ir jų draugams.

Paaiškėjo, kad daugybės porų santykiai griūva vien dėl to, jog vadinamasis „Davido efektas“ yra sukėlęs tiek nerealių lūkesčių vyrams, kad šie nebepajėgia susidoroti su užgriuvusia savigrauža.

Paprastam statistiniam vyrui, palyginus save su futbolo žvaigžde, atrodo, jog jis skiria pernelyg daug laiko smulkiems buities darbams ir yra nelaimingas, nes jo žmona ar partnerė dirba visą darbo dieną – visai kitaip, nei Victoria ar kitos garsenybių žmonos.


Brado paradoksas

 Kitas šiuolaikinio supertėčio pavyzdys žvaigždžių pasaulyje – Bradas Pittas. Kadangi paparaciai nepailsdami fiksuoja kiekvieną jo ir Angelinos Jolie žingsnį, aktorius kone kasdien patenka į žiniasklaidą kartu su savo vaikais. Jis juos veža į mokyklą, žaidžia parke, visa šeima išėjo pasivaikščioti... nuostabiausia, kad šis supertėtis suspėja ne tik rūpintis namais ir vaikais, bet dar ir uždirbti įspūdingas sumas šeimos išlaikymui. Taigi toks pavyzdys norom nenorom tampa ssavigraužos priežastimi dirbantiems tėčiams, kurie paprastai nespėja nei vaikų į būtelius pavežioti, nei leisti sau pramogauti su jais visą savaitgalį. Tuo tarpu norėdamas prilygti moterų stabukui Bradui Pittui vyras turėtų:

•    Net ir perkopęs 40 metų atrodyti taip, kad seilę varvintų ir šešiolikmetės.

•    Visą savo laisvalaikį skirti tik vaikams. O laisvalaiko turėti tiek, kiek geidžia žmonos širdis (kaip žinia, moterys geidžia daug).

•    Turėti tokį darbą, kuris leistų didesnę laiko dalį praleisti su šeima, bet tuo pačiu uždirbti tiek, kad žmona galėtų drąsiai svajoti ne tik apie trečią, bet ir apie ketvirtą ar penktą kūdikį.

Nors toks vyras išties panašus į moters svajonių išsipildymą, vis dėlto jam prilygti beveik neįmanoma. Taigi ir vėl belieka graužtis, kad mūšis su žiniasklaidos (ir moterų) numylėtiniu pralaimėtas.


Kas nutiko šiuolaikiniams tėčiams?

Pasak mokslininkų, per pastaruosius dešimtmečius Vakarų pasaulyje labai pastebimai išaugo dirbančių, vienišų skaičius. Maža to, vis daugiau moterų siekia būti supermamomis, aiškiai parodydamos, jog pčios gali ir užauginti bei išauklėti vaikus, ir aprūpinti šeimą. Taigi vyrui vietos toje šeimoje kaip ri nebeliko, tėčiaiūmai ėmė ir prarado savo autoritetą ir reikšmę šeimos gyvenime.

Prie pakitusių sąlygų prisitaikyti bebandančių tėčių laukia vis nauji iššūkiai. Visų pirma, jiems tenka gerokai daugiau buitinių rūpesčių, nei tekdavo jų tėvams ar seneliams. Dar visai neseniai vyrai tiesiog išeidavo iš namų, visą dieną dirbdavo su kitais vyrais, o grįžę namo mėgaudavosi ramybe ir jaukumu, mat visa šeima prisitaikydavo prie jų poreikių ir darbo grafiko. Tuo tarpu šiandieninis gyvenimas vidutiniam statistiniam vyrui ima ir primera dar ir „antrą pamainą“ po darbo. Be to, namai – tai ta sritis, kur konkuruoti įpratę vyrai dažniausiai turi pasitenkinti antraplaniu vaidmeniu.

Psichologų teigimu, tokie iššūkiai ne tik sukuria naują šeimos modelį, bet ir tampa išbandymu, kurį tik nedaugelis tėčių išlaiko. Taigi geriausias patarimas kiekvienai šeimai – atrasti būtent jiems priimtiną šeimos modelį, patogiai pasiskirstyti pareigas bei darbus ir kuo greičiau įsisąmoninti, kad geriausias tėtis ir geriausia mama yra tie, kurie myli savo vaikus ir brangina šeimą, o ne vaikosi priešdėlio SUPER.
 


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Globusiukas