Vaikai > Vaiko priežiūra > Instrukcija tėčiams, kaip...
 

Instrukcija tėčiams, kaip nuraminti verkiantį kūdikį


2008 03 21 | Autorius: Parengė Laura Barzdaitienė
 

Išgirdę nenumaldomą kūdikio verksmą neretai palūžta net ir patys stipriausi vyrai. Ne tik palūžta – daugelį jų gail ištikti tikrų tikriausias panikos priepuolis. Kaip gi nuraminti verkiantį vaiką?

Mamoms intuiciją, kaip elgtis su raudančiu mažyliu, dovanojo pati motušė gamta. Tėčiams šio gebėjimo tenka išmokti. O kad jiems būtų lengviau – įgimtos intuicijos stoką galima kompensuoti išmokta instrukcija.
Mama.lt siūlo 10 pakopų strategiją, subalansuotą specialiai tėčiams.

1. Nebijokite eksperimentuoti. Kol išmoksite atskirti, ko jūsų kūdikis iš tikrųjų šiuo metu nori, teks atmesti daugybę išankstinių nuostatų. Faktas, kad dabar jis turėtų ramiai miegoti ar palaimingai džiaugtis nauju barškučiu, reikšmingas jums, bet ne jūsų mažyliui. Todėl būkite pasirengęs daugybę kartų keisti raminimo taktiką ir apsišarvuoti kantrybė, jei tik pirmieji bandymai nesuveiks.

2. Priežastis – būsenoje. Jūsų mažyliui gli patikti daugybė dalykų (pvz. tyli lopšinių muzika ar lengvas pasūpavimas ant rankų). Tačiau jei jis jaučia diskomfortą dėl odą erzinančių sauskelnių ar maudžia besikalančius dantukus – tikrai nepagelbės net ir iki šiol dievintos pramogos. Taigi visų pirma pamėginkite atspėti, kokia šiuo metu mažylio būsena? Gal jis pervargęs nuo įspūdžių? Gal nori miego, bet negali užmigti? O gal klykia dėl pilvuko dieglių? Jei pavyks sėkmingai išsiaiškinti būseną – bus lengviau orientuotis, kaip elgtis ir ką daryti. Pervargusį ar miego norintį mažylį teks pačiūčiuoti, užpuolus pilvuko diegliams – švelniai pamasažuoti, panešioti.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
robiS
2010-05-21 20:59:07
labai geri patarimai..na kadangi esu jaunas tewelis man reikia daug zinoti,kaip nuraminti kudikeli,kad neuzkrauciau darbo sawo zmoneliai:))tikrai,esu labai dekingas uz siuos patarimus;)))
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
kamilyte