Namai > Santykiai > Meilė ir partnerystė:...
 

Meilė ir partnerystė: kaip suderinti?


2008 03 13 | Autorius: Balsas.lt
 

Meilė ir partnerystė: kaip suderinti?

Meilė ir partnerystė iš esmės priešingi dalykai: norint suderinti jausmus ir pragmatizmą reikia didelio lankstumo, humoro ir vaizduotės. Meilę ir partnerystę šiuolaikinis žmogus suvokia kaip neatskiriamus dalykus.

Partnerystės tikslas – bendras gyvenimas, besiremiantis tarpusavio susitarimais, taisyklėmis ir sutartimis. Jos pagrindas – itin subalansuotas gebėjimas imti ir duoti. Ši sąjunga sudaroma abiejų partnerių laisvu apsisprendimu ir gali būti bet kuriuo metu atšaukta.

Tuo tarpu meilėje dominuoja iracionalus pradas: žmogus suvokia ją kaip absoliutų jausmą, likimą. Meilė yra dovanojama nelaukiant atsako. Jos negalima nei reikalauti, nei atšaukti. Nuo nelaimingos meilės negalima ir apsidrausti.

Nepaisant šių prieštaravimų milijonai porų bando suderinti meilę ir partnerystę. Tačiau tai taip pat sudėtinga, kaip sumaišyti vandenį ir aliejų. Besikeičiant santykiams kartais svarbiausias tampa partnerystės, o kartais – meilės lygmuo, todėl reikia ieškoti būdų juos suderinti.

Pirmas etapas:

Antros pusės beieškant
Kaip klostysis mūsų santykiai itin priklauso nuo to, kokį partnerį pasirinksime. Šis pasirinkimas vyksta dar gerokai prieš pirmą susitikimą. Jis prasideda nuo įsivaizdavimo, kurį kiekvienas ieškantis antrosios pusės sąmoningai ar nesąmoningai sieja su būsimu partneriu. Kartais šie įsivaizdavimai kelia grėsmę santykiams jiems dar neprasidėjus.

Antrininko paieškos
Kai kurie žmonės ieško partnerio, su kuriuo viskas liktų po senovei. Norima, kad jis turėtų tokius pačius pomėgius ir požiūrį, o santykiai nesiskirtų nuo prieš tai buvusios partnerystės ar tėvų santuokos. Tačiau už šio troškimo slypi didelis nesaugumo jausmas, o toks ryšys nėra gyvybingas. Vėliau atrandamos naujos, dažnai ne itin malonios partnerio savybės. Tai gali būti skyrybų priežastis, bet gali padėti ir atnaujinti santykius.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Matas