Sveikata > Šeimos sveikata > Sėkminga ir laiminga...
 

Sėkminga ir laiminga santuoka nėra vienas ir tas pats


2007 08 16 | Autorius: Giedre
 

Jau seniai įrodyta, kad puiki emocinė ir fizinė žmogaus savijauta priklauso nuo asmeninės laimės. Tos, kurią patirti lemta ne kiekvienam. Daugelis gyvendami ramų šeimyninį gyvenimą mano, kad jų santuoka stabili ir sėkminga. Tačiau ar laiminga?

O gal laiminga ir sėkminga šeima yra vienas ir tas pats? Pasirodo – ne.

Pusė rinktųsi tą patį

Susituokusiems ir skirtis neketinantiems žmonėms psichologai pasiūlė anoniminę anketą.

Pagrindinis klausimas sutuoktiniams buvo toks: „Jeigu šiandien vėl rinktumėtės savo antrąją pusę, ar pasirinktumėte tą patį žmogų, su kuriuo dabar gyvenate?“.

Tyrinėtojų nuostabai, tik pusė apklaustųjų atsakė teigiamai. Kiti arba negalėjo atsakyti, arba pareiškė, kad rinktųsi kitą. Nors jų šeimos buvo pakankamai stabilios.

Vengia skyrybų

Paaiškėjo, kad šeimos stabilumas dar nereiškia, kad žmonės patenkinti santuoka, tačiau skirtis nesiruošė, nes įprasta, kad skyrybos - visiškos nesėkmės simptomas. Skyrybų griebiamasi kaip chirurginio įsikišimo, kai nebėra vilties kitaip išgyti. Tiesa, kai kada žmogus pasirengęs metų metus kęsti įkyrų skausmą, kad tik nereikėtų kreiptis į chirurgą. Šeimos išsaugojimas bet kokiomis sąlygomis kai kada atrodo mažesnė blogybė.

Pripranta per 4 metus

O ar šeimos gerovė prilygsta šeimos laimei? Juk mes esame pratę laimę vertinti kaip pakilią ekstazę. Panaši būklė apima įsimylėjėlius ir jaunavedžius. Tačiau susižavėjimas negali trukti amžinai. Vis dėlto žmogų šildo ne liepsnojančios meilės aistros, bet rami namų židinio šiluma. Būtent todėl taip dažnai išyra šeimos, sukurtos iš aistringos meilės. Vos tik gaisras nurimsta, ateina liūdesys: meilė dingo.

Šeimos laimei meilės aistra nėra privaloma. Meilės santykių dinamiką galima paaiškinti psichofiziologiniu požiūriu. Moks-lininkai priėjo išvados, kad meilės emocijos yra biocheminės prigimties. Jos tiesiogiai susijusios su feniletilamino sinteze organizme.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
baraniuka
2008-12-01 13:38:37
as manau kad turiu laminga seima, kad ir kaip kartais sunku buna, bet jauciu, kaip kiekviena problema mus tik suartina. kai po sunkiu isgyvenimu ar barniu vistiek apsikabiname ir pasakom vienas kitam as tave myliu.aisku mes dar jauna seima.bet laiminga:)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Edvinas