Vaikai > Vaiko priežiūra > Daugkartinių sauskelnių...
 

Daugkartinių sauskelnių nauda


2008 07 17 | Autorius: Administrator
 

Kodėl jas giria?

  1. Sveikata – būtent ji svarbiausia tėvams, atsisakantiems vienkartinių sauskelnių. Nuolat naudojamos vienkartinės sauskelnės gali dirginti jautrią mažylio odelę ir sukelti kai kurias ligas.
  2. Puoduko reikalai. Vienkartinių sauskelnių teikiamas patogumas ir komfortas gali virsti ir trūkumu. Juk mažylis nuolat jaučiasi sausai ir patogiai, todėl nebereikia kontroliuoti savęs ir prašytis į tualetą. Vis daugiau vyresnių vaikų segi sauskelnes ir nesinaudoja puoduku.
  3. Ekologija. Supratingi tėvai rūpinasi ne tik mažylio užpakaliuku, bet ir aplinka, kurioje jam teks gyventi. Juk vienkartinės sauskelnės nesuyra net kelis šimtus metų, o joms pagaminti kasmet iškertama milijardas medžių.


Ne šiaip vystyklai!

Tuos, kurie su siaubu prisimena kalnus skalbiamų marliukų ir vystyklų, skubame nuraminti – daugkartinės sauskelnės taip pat gerokai pažengė į priekį. Žinoma, jas vis dar reikia plauti, tačiau jas gerokai patogiau segėti mažyliui, o tėveliams – keisti.

Dydžiai
● Vieno dydžio sauskelnės tinka mažyliams nuo gimimo iki metukų. Jos įvairaus amžiaus mažyliams pritaikomos pasitelkus segtukus, todėl vaikučiui augant nereikės pirkti naujų. Tačiau turime pasakyti, kad šios sauskelnės, kaip ir visi universalūs daiktai, yra mažiau patogios nei tam tikro svorio mažyliui pritaikytos sauskelnės.
● Kintamo dydžio sauskelnių būna iki 5,4 kg, 4–10 kg, 8–13,5 kg ir 12,5–18+kg. Renkantis dydį svarbu ne tik svoris, bet ir juosmens bei šlaunų apimtis. Tikėtina, kad kintamų sauskelnių reikės įsigyti tik dviejų dydžių, ir tik kartais – trijų ar keturių, nes kai kurie mažyliai pradeda iškart segėti antro dydžio sauskelnes ir gana anksti ima pratintis prie puoduko.

Didžiausia naujovė – "kišeninės" sauskelnės. Jos sudarytos iš dviejų sluoksnių, tarp kurių pro nugarinėje dalyje esnčią kišenę dedamas vienas ar daugiau įklotų. Pagrindinis "kišeninių" sauskelnių privalumas – galimybė pasirinkti pageidaujamo audinio ir storumo įklotą ar vystyklą, kurį galima pasisiūti ir pačiai. Be to, išėmus vystyklą šios sauskelnės greičiau išdžiūsta.

Kaina. Jei baiminatės, kad daugkartinės sauskelnės yra gerokai brangesnės nei vienkartinės, turime nuraminti, kad jų nereikės labai daug. Mamų patirtis rodo, kad jas reikia keisti tik du tris kartus dažniau nei sintetines. O sauskelnių užtenka turėti tiek, kiek vaikučiui jų reikia per parą, nes vakare išskalbus ryte jos vėl bus sausos ir švarios. Be to, esant būtinybei, vilnonių sauskelnių galima neskalbti net penkis kartus! Jose yra lanolino, kuris pats natūraliai valosi, todėl užtenka jas palaikyti priešais saulutę.

Yra ir trūkumų... Bene didžiausias jų – šlapimas ir išmatos niekur nepradingsta, o lieka audinyje, kuris liečiasi su mažylio odele. Todėl jį reikia labai gerai išskalbti. Be to, nereikėtų pamiršti, kad skalbiant negalima naudoti balinimo priemonių – jei jų likučių liks audinyje, gali išberti jautrią mažylio odelę.

Sudėtis ir savybės

Daugkartinės sauskelnės yra medžiaginės. Jos dažniausiai gaminamos iš vilnos, kanapių arba bambukinio pluošto, maišyto su medvilne. Tiek kanapės, tiek medvilnė auginama nenaudojant herbicidų, pesticidų ar kitokių chemikalų. Šių sauskelnių audiniui apdoroti taip pat nenaudojama chemikalų (pvz., balinant – chloro).

Tvirtumas. Minėti audiniai yra net dešimt kartų tvirtesni nei medvilniniai. Todėl tikėtina, kad šios sauskelnės sulauks mažylio brolio ar sesės...
Sugėrimas. Bambukinis audinys sugeria itin gerai – geriau nei bet kuris medvilninis ir truputį geriau nei kanapinis. Kanapės sugeria geriau nei bet kuris grynai medvilninis audinys.
Antibakterinės ir antigrybelinės savybės. Jų turi tiek kanapinis, tiek bambuko pluošto audinys, todėl tinka turintiems jautrią odą mažyliams.  
Įklotai. Į daugkartines sauskelnes galima įdėti drėgmę sugeriančių įklotų. Todėl jas rinkdamiesi atkreipkite dėmesį, ar jos komplektuojamos su įklotais, ar šių reikia įsigyti atskirai. Drėgmę sugeriančių įklotų būna įvairių dydžių bei formų, pagamintų iš ekologiškos vilnos, medvilnės, flanelės. Jei mažylio užpakaliuką beria, reikėtų naudoti pagamintus iš natūralaus nebalinto šilko. Taip pat galima įsigyti daugkartinių sauskelnių, kurių viduje yra poliuretanu padengtas poliesterio sluoksnis, dėl kurio vaikas išlieka sausas.

Renata Maslauskienė, "Mažylis"


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Inga
2013-01-14 11:18:36
Ekologiškos daugkartines sauskelnes http://shopzone.lt/ Lietuvos gamitoju sauskelnes http://shopzone.lt/485-daugkartines-sauskelnes
benitaa
2011-07-26 19:44:49
daznai uzduodami klausimai apie daugkartines sauskelnes http://www.dodo.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=90&Itemid=90&lang=lt
rasakila
2011-03-08 17:13:59
daugkartines medziagines sauskelnes galite isigyti cia http://www.rasakila.lt/lt/ekologiskos-daugkartines-sauskelnes.htm
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Ervinas