Vaikai > Ugdymas > Žaislų akademija...
 

Žaislų akademija kūdikiams: antrasis semestras


2008 04 08 | Autorius: Administrator
 
Žaislai kūdikiams nuo 7 iki 9 mėnesių

1.    Kamuolys. Normalaus dydžio, standartinis žaidimų kamuolys šio amžiaus kūdikiui – vienas geriausių lavinamųjų žaislų. Sėdėti mokantį mažylį galima pamokyti jį ridenti, išmokusį stovėti keturiomis riedantis kamuoliukas paskatins ropoti. O kur dar pasisūpavimai, kai pilvukas remiasi į kamuoliuką, o rankytės ir kojytės – į grindis!

2.    Žaislinis plaktukas paminkštintais galais. Jis lavina kūdikio regos ir judesių koordinaciją, tvirtai sėdėdamas jis jau gali laisvai manipuliuoti šiuo žaislu, judinti juo kitus daiktus, pataikyti į tam tikrus objektus.

3.    Žaisliukai-staigmenos. Taip būtų galima pavadinti visus žaislus, kur vienas veiksmas sukelia kokį nors rezultatą: paspaudus mygtuką pasigirsta garsas, patraukus už žiedelio atsidaro dangtis, pasukus diską iššoka figūrėlė ir pan. Šiame amžiaus tarpsnyje tokie žaislai padeda kūdikiui suvokti loginį ryšį tarp reiškinių, kad kartais atliekamas veiksmas sukelia su šiuo veiksmu nesusijusį (bent jau regimąja prasme) rezultatą.

4.    Daiktai, kuriuos galime mėtyti ant žemės. Tai – minkštos kaladėlės, nedideli medžiaginiai, guminiai žaisliukai (pravers ir senesni barškučiai). Mėtydamas juos iš lovelės ar nuo maitinimo kėdutės mažylis ne paprasčiausiai išdykauja – jis lavina savo pažintinius gebėjimus, judesius, regą, klausą.

5.    Medžiaginės ar guminės knygutės. Dabar – pats metas su jomis susipažinti. Kol kas dar niekas nieko neskaitys, tačiau šiose knygutėse esantys paveikslėliai, galimybė jas ne tik paragauti ir pamėtyti, bet ir pavartyti, bus puiki įžanga į knygų pasaulį, kuris atvers savo vartus jau visai netrukus.

6.    Vonios žaisliukai. Jei iki šiol, kol kūdikis dar nemokėjo tvirtai sėdėti, pagrindiniu vonios malonumu buvo pasiplaukiojimai prilaikant mamai ar tėčiui, tai nuo šiol mažylio žaidimų erdvė persikelia ir į vonią, tad plaukiojantiems, vandens sroveles leidžiantiems žaislams atėjo metas užimti savo vonios lentynėlę.

7.    Žaidimų lentos. Paprastai tai būna lentos, kuriose esama įvairiausių įdomybių tokio amžiaus kūdikiams – ryškių figūrų, kurias galima pasukti, paspausti, pajudinti aukštyn-žemyn, jas judinant skleidžiami įvairūs garsai, lavinami skirtingi pirštų judesiai. Toks žaislas – viena geriausių priemonių kūdikio smulkiajai motorikai lavinti. >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Gabriele