Vaikai > Ugdymas > Žaislų akademija...
 

Žaislų akademija kūdikiams: pirmasis semestras


2008 04 07 | Autorius: Administrator
 
Žaislai kūdikiams nuo 0 iki 3 mėnesių

1.    Prie lovytės tvirtinamos „karuselės“ su judančiais elementais, lavinančios mažylio regą. Jos moko kūdikį fiksuoti žvilgsnį, sekti judančius daiktus – besisukančius ar tiesiog ramiai siūbuojančius pakabintus žaisliukus.

2.    Helio pripildyti balionai. Pasirodo, šis paprastas žaisliukas gali atnešti daug džiaugsmo patiems mažiausiesiems. Ir kaip tik šio metu, mat vėliau, kai mažyli jau mokės sugriebti balioną rankomis, kyla pavojus, kad jį susprogdins ir susižeis ar išsigąs. Tačiau kol kas pririštas prie lovytės ir judantis bei šokčiojantis nuo menkiausio vėjelio balionėlis trauks kūdikio žvilgsnį ir treniruos akyčių judesius. Kelių mėnesių mažyliams taip pat galima pasiūlyti smagų žaidimą: pririškite balionėlį prie kūdikio riešo. Rankytę pajudinus, pajudės ir balionas. Taip po kurio laiko jūsų mažylis ims perprasti ryšį tarp rankytės judinimo ir balionėlio judėjimo – o tai svarbus žingsnis pradedant suvokti supančią aplinką.

3.    Virš lovytės ar žaidimų kilimėlio kabinamus žaisliukus su juodai baltu piešinėliu. Pasak ankstyvosios raidos specialistų, šie žaislai taip pat padeda skatinti regos vystymąsi.

4.    Pakabinami paveikslėliai su aiškiai nupieštu žmogaus veidu (pvz. pasakų herojų piešinėliais). Nustatyta, kad žmogaus veidas yra vienas labiausiai kūdikius dominančių objektų, tad tyrinėdamas tokį žaislą, pakabintą ar padėtą jam matomoje vietoje, kūdikis nenuobodžiaus.

5.    Muzikiniai žaislai. Maždaug 3-čio mėnesio pradžioje susiformuoja reakcija į garso šaltinį, mažylis ima suktis į garso pusę, ieškoti akimis, kas jį skleidžia, sekti garsus skleidžiantį daiktą.

6.    Barškučiai ir kiti žaislai, kuriuos galima patogiai paimti. Jie lavina mažylio rankų judesių koordinaciją.

7.    Žaislai-vartyklės. Tai žaisliukai suapvalinta apačia, kurie, padėti ant tvirto pagrindo, juda, sūpuojasi, galbūt skleidžia tam tikrus garsus. Savarankiškai žaisti tokiu žaislu jūsų kūdikis dar per mažas, tačiau kartu su suaugusiuoju – kodėl gi ne? Paimkite mažylį ant rankų ir duokite paliesti besisupantį žaislą. Net ir mažutės rankytės judesys jį išsupa, galbūt žaislas ima skambėti. Perpratęs šį ryšį kūdikis vėliau daug noriau gulės ant pilvuko, mokysis remtis rankytėmis į pagrindą, jam bus įdomu stebėti ir judinti žaislą pačiam. >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Artūras