Vaikai > Mityba > Maitinimas krūtimi mažina...
 

Maitinimas krūtimi mažina kūdikių mirtingumą


2008 03 27 | Autorius: Administrator
 

Nepalo mokslininkų pateiktais tyrimo duomenimis, naujagimio pamaitinimas krūtimi nepraėjus valandai nuo jo gimimo sumažina kūdikių mirties riziką.

Nors išsivysčiusiose pasaulio šalyse, be abejo, ir ES, kūdikių mirtingumo rodikliai jau kurį laiką yra gana žemi, tokiose šalyse, kaip Nepalas, jie kol kas dar palyginti aukšti. 

Baltimorės (JAV) sveikatos apsaugos mokyklos mokslininkai, kartu su kolegomis iš Nepalo, analizavo duomenis apie kriterijus, sumažinančius naujagimių mirtingumą. Iš 22 838 Nepale gimusių kūdikių, kaip jų anketiniuose duomenyse pažymėjo jų mamos, vos 3,4 proc. buvo pamaitinti motinos pienu per pirmą valandą nuo gimimo, 56,6 proc. – per 24 valandas.

Tirti faktoriai, galėję lemti kūdikių mirtis laikotarpyje nuo 48  val. iki 28 dienų po jų gimimo. Vertinti ir tokie veiksniai, kaip naujagimių ūgis bei svoris.

Nustatyta, kad kūdikiai, kurių mamos nepamaitino krūtimi iki 3-čios dienos pabaigos, keturiskart dažniau mirdavo, nei tokios pat sveikatos būklės gimę naujagimiai, pamaitinti jau pirmąją valandą po gimimo. 7,7 proc. didesnis mirties pavojus buvo ir kūdikiams, kurie iškart po gimimo pradėti maitinti kombinuotai, ir motinos pienu, ir adaptuotu pieno mišiniu, nei vien motinos pienu maitintiems naujagimiams.

Pasak mokslininkų, maždaug 19,1 proc. naujagimių mirčių būtų išvengta, jei visi gimusieji kūdikiai jau pirmą valandą po gimimo būtų pamaitinti motinos pienu.

"Kūdikiai, kuriuos mamos pamaitina krūtimi per pirmas gyvenimo valandas, gauna pieną su aukščiausiu apsauginių faktorių lygiu, įskaitant antikūnius ir baltymą,“ teigia vienas iš tyrimo autorių, biomedicinos mokslų daktaras Luke Mullany. 

Ankstyvas maitinimas krūtimi gali taip pat padėti užtikrinti sėkmingą maitinimą krūtimi ateinančiais mėnesiais.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą


Gairės:  Luke Mullany
 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
Vaida
2009-12-15 15:46:37
Tikiu:D
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Gabriele