Vaikai > Vaiko priežiūra > Kaip klysta tėvai?
 

Kaip klysta tėvai?


2007 09 26 | Autorius: Laura
 

Mitas: Kūdikį kasdien reikia prausti su šampūnu

Vargu ar jūsų dar nė nevaikštantis mažylis per dieną suspėja šitaip išsitepti, kad jo higienai kasdien reikėtų šampūno, tegul ir švelnaus, kūdikiams skirto. Šampūnas, nors ir mažiau nei muilas, vis dėlto sausina ir dirgina odą. Taigi jei naujagimį ir kūdikį kasdien lepinate vonelėmis, verčiau į jas įpilkite žolelių nuoviro, pušų ekstrakto, jūros druskos. Kūdikį iki 1 metų užtenka keletą kartų per savaitę prausti su šampūnu, o jei vonios malonumais lepinate kasdien – užteks ir vieno karto.


Mitas: Talkas arba aliejukas odelei prižiūrėti būtini

Jei kūdikiui keletą valandų per dieną daromos oro vonelės, leidžiama jam pasispardyti nuogam, galima kuo puikiausiai apsieiti be šių priemonių. Talko prireikia tada, kai odos raukšlelėse atsiranda šlapiuojančių vietų. Šiek tiek talko užsibarsčiusi ant delno juo paplekšnokite per sudirgintą vietą. Beje, vėliau keisdama sauskelnes nepamirškite miltelių nuplauti, nes susimaišę su prakaitu jie tampa palankia terpe veistis bakterijoms.

Aliejuku tepami tik tie odos ploteliai, kurie pleiskanoja ar yra nutrinti (pvz. tose vietose, kurias nuolat liečia sauskelnių gumelės). Kitų odos plotų geriau netepti, kadangi sveikai odai kur kas geriau yra kvėpuoti, o ne nuolat šusti po riebalų sluoksniu. Juk kūdikiams oda – tarsi antrieji plaučiai.


Mitas: Iššutimų pasitaiko visiems kūdikiams

Jei kūdikis prižiūrimas tinkamai, jei nepriekaištingai rūpinamasi jo higiena, iššutimų neturėtų būti. Jei jie atsirado – reiškia vaiko oda nepakankamai vėdinama, per retai daromos oro vonelės, galbūt nelabai kruopščiai prausiamas. Viską darote tikrai pavyzdingai? Tada gali būti, kad jūsų kūdikiui netinka sauskelnės, kurias naudojate – būna vaikų, kuriems apskritai tinka tik vienos firmos sauskelnės. Deja, tai sužinoti galima tik bandant visas iš eilės.


Mitas: Paraudę skruostai – alergija

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Glorija