Vaikai > Vaiko priežiūra > Ką padovanoti naujagimiui?
 

Ką padovanoti naujagimiui?


2007 06 21 | Autorius: Giedre
 


Pradėkime nuo to, ko dovanoti tikrai nereikėtų. Kad ir kaip bebūtų keista, nuo gėlių kaip dovanos ar jos priedo, geriausia atsisakyti: tai gali būti pavojinga tiek mamai, tiek ir mažyliui dėl galimos alergijos. Kur kas efektingiau atrodys didžiulė, bet visiškai nekenksminga puokštė... oro balionų! Įsivaizduokite, kaip apsidžiaugs naujai iškepti tėveliai, gavę tokią neįprastą dovaną!

Rinkdami ką nors mažyliui, vadovaukitės jo amžiumi. Nedovanokite lėlių, mašinėlių ir pliušinių meškiukų. Su jais žaisti vaikutis pradės negreitai, o didžiulis minkštas meškinas atliks tik dulkių surinkėjo vaidmenį bute.

Žaisliukai. Pirmenybę teikite paprastiems žaisliukams su stambiomis detalėmis, geriausia geltonos ir raudonos spalvos – būtent šias spalvas mažylis atpažįsta pirmiausiai. Taip pat puiki dovana – barškutis su patogia rankena, už kurios vaikutis galėtų paimti. Arba žaisliukų rinkinys maudynėms. Būtent tokie daiktai domina pirmųjų mėnesių mažylį. Be to, juos labai patogu plauti.

Rūbeliai. Gražūs kostiumėliai ir suknutės iš natūralių audinių taps gera dovana. Tačiau rinkdami rūbus „išaugimui“, įvertinkite tai, jog maži vaikai auga labai greitai, ir per pirmąjį gyvenimo pusmetį jie paauga apie 25cm. Pirkdami rūbus naujagimiui, žiūrėkite, kad jie būtų patogūs, o apykaklė užsegama. Priešingu atveju, mamai bus nelengva aprengti ar nurengti mažylį.

Rėmeliai ir fotoalbumai labai patiks sentimentaliai mamai, kuri nori įamžinti kiekvieną savo mažylio žingsnį. Rinkdami albumą įsitikinkite, jog jame yra vietos užrašams – tai labai patogu. Būna rėmelių ir albumų, skirtų specialiai mergaitėms ar berniukams.

Reikmenys lovai labai tiks, jie mama ketina miegoti atskirai nuo mažylio. Tuomet galima dovanoti užuolaidėles, kurios mažylio miegamąją vietą pavers jaukiu lizdeliu. Taip pat puiki dovana yra muzikiniai žaisliukai karuselės, kurios tvirtinasi virš lovytės ir džiugina mažylį. Tokių žaisliukų niekuomet nebūna perdaug: norint, juos galima keisti.

Vaikišką patalynės komplektą geriausia pirkti kartu su užklotu, nes dėl didžiulės pasirinkimo įvairovės bus sunku pataikyti reikiamą dydį. Puiki dovana yra plonas pledas šiltajam metų laikui arba minkštas rankšluostis su kapišonu, labai praverčiantis maudant mažylį.

Ir pabaigai: atminkite, kad ir kokią dovaną beišrinktumėte, svarbiausia – kad ji būtų dovanojama iš visos širdies. Jei taip ir yra – šventiška nuotaika garantuota!


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabrielė