Vaikai > Mityba > Specialistai kritikuoja...
 

Specialistai kritikuoja dietinį pieną kūdikiams


2007 04 26 | Autorius: Giedre
 


Susirūpinę vis labiau plintančia nutukimo epidemija Vakarų šalių mokslininkai ėmėsi spręsti problemą iš pagrindų, pradėdami nuo kūdikystės. Jie pasiūlė naujos sudėties kūdikiams skirtą mišinėlį, kuris bus praturtintas apetitą slopinančiu hormonu.

Manoma, jog taip pavyks išvengti vaikų nutukimo ypač ankstyvame amžiuje – turint omeny, kad mišinėliu maitinami kūdikiai svorio priauga daug sparčiau, nei maitinami krūtimi.

Tačiau jų kolegos, vaikų mitybos ekspertai, netruko sukritikuoti naująją formulę ir kol kas nepalaiko idėjos išbandyti leptinu praturtintą mišinėlį su kūdikiais.

Mokslininkai jau atliko tyrimus su laboratorinėmis žiurkėmis – leptino gavo nėščios patelės ir tirta, kokių pasekmių jų sveikatos būklei sukelia toks maitinimas ir kokią įtaką padaro jų palikuonims.

Paaiškėjo, kad net ir valgydamos riebesnį maistą šios žiurkės išliko lieknesnės, jų atžalos taip pat neužsiaugino viršsvorio, tuo tarpu kitos grupės graužikams, maitintiems riebesniu maistu ir negavusiems leptino, netruko išsivystyti diabetas. Pasak mokslininkų, leptinu praturtintas mišinukas nebūtų visiška naujovė – jis tik grąžintų balansą, esantį gamtoje, mat motinos piene leptino yra, o šiuolaikiniuose mišinėliuose – ne.

Tačiau šios idėjos priešininkai iškelia pagrįstą abejonę, ar dirbtinis mišinėlio priedas išties duotų tik teigiamų rezultatų? Kol kas per mažai tyrimų atlikta šioje srityje bei nelabai aišku, kaip šį patobulinimą išbandyti ir įsitikinti jo veiksmingumu ir nekenksmingumu patiems kūdikiams.
 


 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Gabriele