Nėštumas > Po gimdymo > Žindomiems kūdikiams...
 

Žindomiems kūdikiams maitinimas iš puodelio – ne į naudą


2007 04 20 | Autorius: Giedre
 

 - teigiama Kohreino mokslininkų atliktoje studijoje. Taigi trūkstant maitinimo iš puodelio naudos įrodymų, šis metodas nėra rekomenduojamas naujagimių priežiūra ir slauga užsiimančioms ligoninėms ir gimdymo įstaigoms.

Optimalus maistas kūdikiui yra jo mamos pienas, o geriausias būdas jį gerti – tiesiai iš krūties. Tačiau būna situacijų, kai šis optimalus maitinimosi būdas bent jau laikinai neįmanomas.

Būdai, kurie praktikuojami gydymo įstaigose kūdikiui sugirdyti mamos pieną, jei mama dėl tam tikrų priežasčių pati žindyti negali – tai maitinimas per vamzdelį, buteliuką arba girdymas iš puodelio. Pastarasis itin rekomenduojamas, kadangi jis paprastas, pigus, be to, puodelį lengviausia dezinfekuoti. Be to, manoma, jog kūdikiai, girdyti iš puodelio, vėliau lengvai vėl žinda iš krūties, tuo tarpu gavę maisto iš buteliuko jie atsisako vėl imti krūtį, kurią žįsti yra gerokai sunkiau. Tiesa, dauguma iš puodelio maitinti bandžiusių tėvų pastebi, jog pats maitinimo procesas yra labai lėtas ir tikrai sudėtingas.

Taigi Kohreino mokslininkai nusprendė išstudijuoti, ar tikrai galima moksliškai pagrįsti, kad maitinimas iš puodelio suteikia bent kiek pranašumo tolimesnio sėkmingo žindymo atžvilgiu.

Paaiškėjo, kad maitinimas iš puodelio kaip laikina žindymo krūtimi alternatyva nėra niekuo pranašesnis už maitinimą motinos pienu iš buteliuko ir netgi gali lemti ilgesnio buvimo ligoninėje laiką. Mokslinė studija parodė, kad tėvams ar medikams maitinant kūdikį iš puodelio padidėja tiek kūdikio, tiek maitinančiųjų nepasitenkinimas, o tai gali lemti ir lėtesnį sveikimą, jei kūdikis serga. Kol kas tai – tik mažas žingsnis tolimesnių tyrinėjimų link. Tačiau ateity ketinama ir toliau studijuoti, ar kūdikio maitinimas iš puodelio išties gali būti naudingesnis už kitus maitinimo būdus.


Gairės:  Taigi Kohreino
 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
sandra
2009-08-13 14:29:21
kada pradeteti primaitinti
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Aurelija