Vaikai > Vaiko priežiūra > Skrydis lėktuvu su vaikais...
 

Skrydis lėktuvu su vaikais – už ir prieš


2007 03 23 | Autorius: Mama.lt
 

Skrydis lėktuvu su vaikais – už ir prieš

Šiandien pamatyti oro uoste kūdikį žindančią motiną – jau nebe egzotika. Tiesa, keliauti su mažu vaiku ryžtasi ne visi tėvai. Ką apie tai mano medikai?

Stiuardesių lėktuvuose jau seniai nestebina mažųjų keleivių riksmas – ypač lėktuvui leidžiantis ir kylant. „Labai daug mažų vaikų būna skrendant į Londoną ar Dubliną. Mat su jais dažnai keliauja ten gyvenančios šeimos. Poilsiniais reisais į šiltuosius kraštus vyksta jau didesni vaikai“, – L.T. pasakojo avialinijų „flyLAL Lithuanian airlines“ stiuardesė Giedrė Lackutė. O ką daryti tėvams, kurie baiminasi palikti vaiką artimiesiems ar pažįstamiems? Keliauti lėktuvu ar ne? Medikai šiuo klausimu jau nėra tokie kategoriški kaip anksčiau.

Ašarų neišvengsite

Tiesa, skraidyti su metų neturinčiais vaikais medikai nepataria, bet kategoriškai nedraudžia. „Dabar oro uostuose jau yra kambarių motinoms ir vaikams, kūdikių vystymo stalai. Taigi keliaujančių mamų patogumu pasirūpinta. Tačiau kelionėje pavojingiausia kūdikiui kontaktų gausa. Juk kiek didesnis kūdikio imunitetas susiformuoja tik pirmųjų metų pabaigoje, todėl jį veikia viskas – triukšmas, gausmas, žmonių minia. Dėl visų šių dirgiklių padažnėja kūdikio širdies ritmas, kvėpavimas, kyla kraujospūdis, gali pakilti ir smegenų skysčio slėgis. Ne viena mama po skrydžio skundėsi, kad vaikas kelias paras jautėsi kaip nesavas, prastai miegojo, kūkčiojo per miegus, nevalgė. Tam reikia nusiteikti“, – įspėja Vilniaus universiteto Vaikų ligų klinikos Neonatologijos centro vedėja dr. Nijolė Drazdienė.

Pasirūpinkite nosimi!

Anot N.Drazdienės, kelionėje kūdikį laikyti būtina prie krūtinės, o lėktuvui kylant ir leidžiantis duoti žįsti krūtį. Mat dėl besikeičiančio slėgio jiems tenka ištverti baisų ausų skausmą. Tačiau Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Otorinolaringologijos skyriaus vedėjas dr. Virgilijus Sakalinskas kiek nuramina. „Kūdikių klausomieji vamzdžiai, pro kuriuos patenka oras, yra trumpesni ir platesni nei suaugusiųjų, todėl pavojus, kad dėl slėgio ausis bus pažeista, nedidelė. Nebent nepatyręs pilotas pradeda išdarinėti piruetus. Tuomet kenčia visų ausys“, – šmaikštavo medikas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (148)
Goda