Nėštumas > Planavimas > Kodėl tapti tėčiais...
 

Kodėl tapti tėčiais reikia iki 35-erių


2008 07 10 | Autorius: Administrator
 

Biologinis laikrodis tiksi ne tik moterų, bet ir vyrų organizme, perspėja medikai. Neseniai buvo paskelbti tyrimo rezultatai, atskleidę, kad reprodukcinės vyro savybės maždaug nuo 35 metų amžiaus ima blogėti.
Mokslininkų teigimu poroms, kur vyras yra vyresnis nei 40 metų, gresia didesnė persileidimo tikimybė, nes partnerio spermos kokybė tokiame amžiuje būna blogesnė.

Tyrėjai išnagrinėjo daugiau nei 12 tūkstančių porų, kurios gydėsi vienoje Paryžiaus nevaisingumo klinikoje, medicinos korteles, ir nustatė, kaip galimybę pastoti veikia moters ir vyro amžius.

Paaiškėjo, kad moteris (nepriklausomai nuo jų pačių amžiaus), kurių partneriai buvo vyresni nei 35 metų, persileidimai ištikdavo rečiau, nei tas, kurių partneriai būdavo vyresni. Be to, nustatyta, kad su vyro amžiumi susijęs ir pastojimų dažnumas: po 40-ies šis rodiklis sumažėja.

Medikai jau seniai žinojo, kad sulaukus 35 – 40 metų smarkiai sumažėja moterų vaisingumas, tačiau amžiaus poveikis vyrų vaisingumui iki šiol buvo menkai ištirtas, rašo „The Guardian“. Savaiminių abortų skaičius 40 metų ir vyresnių moterų amžiaus grupėje yra dvigubai didesnis, nei 20 metų amžiaus grupėje, ir sudaro 40 proc.

Naujasis atradimas tyrėjams kelia susirūpinimą, nes mūsų dienomis vyrai linkę atidėlioti tėvystę, pastebi dienraštis. D. Britanijos Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, 2003 m. vidutinis santuokoje gyvenančių tėvų amžius padidėjo iki 34,1 metų. 1971 m. vidutinis susituokusių ir vaikų turinčių vyrų amžius buvo 29,1 m. Tuo tarpu nesantuokinių vaikų turinčių vyrų vidutinis amžius išliko stabilus ir siekia beveik 30 metų. Vidutinis gimdyvių amžius D. Britanijoje pirmą kartą įveikė 30 metų amžiaus ribą.

Eylau dirbtinio apvaisinimo centro embriologas Yvesas Ménézo aiškina, kad vyrų vaisingumas su amžiumi ima mažėti todėl, kad jų spermoje daugėja genetinių defektų. Jaunesnių vyrų genetiniai defektai dažniausiai būna nežymūs ir gali būti kompensuojami apvaisintame kiaušinėlyje, tuo tarpu atitaisyti pažeistą vyresnių vyrų DNR natūraliems biologiniams atstatymo mechanizmams gali būti per sunku. „Mes manome, kad egzistuoja tam tikras DNR pažeidimų slenkstis, kurį priėjus defektų jau nebeįmanoma kompensuoti. Kai tai nutinka, genomo klaidos perduodamos embrionui, ir dėl to ima didėti persileidimų skaičius“, - sako daktaras Y. Ménézo.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
xxx
2009-04-04 17:06:26
mano tevas 60 metu apvaisino mano mama ir gime mano sesuo,paskui 61 metu vel apvaisino mano mama ir gimiau as.dar veliau apvaisino vel mano mama mama sveikatos neturejo daugiau vaiku auginti tai nutrauke nestuma,ir spirale isidejo.manau kam kyla problemu del vaisingumo tai ne amziuje esme.o as jau treciam menesy laukiuosi nuo vyro kuriam sendien 51 metas.tiems prancuzams reikia galvas issitrinti
Inga
2009-02-26 17:19:36
Paskaicius komentarus nesuprantu ar tie vaikai yra fabriko gaminys kazkoks? Kad pagal amziu reikia juos gaminti. "oi vyrui jau 30 reikia suskubti" Zinot, skamba kvailai. Kas tas vaikas saldytuvas ar kokia sofa, kad ji REIKIA isigyti? Visuomenes spaudimas "kada turesit vaiku" atjungia daugumai smegenis, nebegalvojama kaip kas, kada GERIAU SAU. Zmones mastykit patys! Jauskit patys!
vvv
2008-11-28 11:25:12
Nenusisnekekit....tiek jauniems visko pasitaiko tiek vyresniems
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (252)
Titas