Nėštumas > Planavimas > Dieta kūdikiui pradėti
 

Dieta kūdikiui pradėti


2008 03 17 | Autorius: Administrator
 

Gamta taip jau sutvarkė, kad kūdikiai į šį pasaulį pasibeldžia ir planuotai, ir visai netikėtai. Vienoms šeimoms džiugią staigmeną pateikia „netyčiukai“, o kitoms likimas leidžia kruopščiai planuoti šeimos pagausėjimą ir jam atsakingai ruoštis.

Jei jūs kaip tik svarstote apie savo pasirengimą šeimos gausinimui ir ketinate skrupulingai pasirengti naujos gyvybės užsimezgimui, tikriausiai norite savo organizmą kuo geriau parengti permainoms. Taigi dieta, paruošianti kūną naujajai pradžiai – kaip tik jums.


Būsimosios mamos meniu

• Svarbiausia sąlyga jūsų pasirengimui tapti mama – kuo mažiau nervintis. Todėl kasdien išgerti ramunėlių arbatos puodelį būtų kaip tik tai, ko reikia – šis ritualas padės jums atsipalaiduoti bei sustiprins organizmo atsparumą stresams.

• Laikantis įprastos dietos vakarais rekomenduojama nebevartoti angliavandenių. Tačiau jei ketinate pradėti kūdikį – netgi labai patartina vakarais suvalgyti lengvą užkandį, kuriame būtų šių medžiagų. Tai atpalaiduos jūsų kūną ir sudarys sąlygas geresniam miegui.

• Vitaminas B padeda palaikyti organizme normalų moteriškų hormonų estrogenų lygį, skatina ovuliaciją ir didina jūsų šansus pastoti. Štai kodėl jums ypač tiks juoda duona, gira, morkų sultys, riešutai, žaliosios daržovės.

• Sėkmingam embriono vystymuisi jūsų organizme turėtų būti pakankamas kiekis vitamino A, kurio gausite iš pieno produktų, kiaušinių, geltonos spalvos vaisių bei daržovių, riebios žuvies.

• Būsimai mamai taip pat svarbu palaikyti reikiamą cinko kiekį organizme. Šis mineralas  užtikrina ląstelių dalinimąsi.


Būsimojo tėčio meniu

• Pats pirmasis būsimojo tėčio žingsnis atsakingos tėvystės link – sumažinti suvartojamo alkoholio kiekį. Alkoholis pažeidžia spermos formavimosi procesą, normalių spermatozoidų gamyba gali atsistatyti tik praėjus 90-čiai dienų. Taigi jei norite padidinti savo šansus tapti tėčiu – vertėtų atsisakyti alkoholinių gėrimų likus 3 mėnesiams iki pastojimo.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
pagalba Rimai
2009-04-06 13:42:50
rimute nusiramink,jei gydytojai sako kad viskas tvarkoi,tai ir bus viskas tvarkoi.pasakysiu paslapty kuria man dave graike ginekologe.as pati keturis metus negalejau pastoti,po to kai man israse graike ginekologe vitaminus e ir omegos rugsciu kompleksa sendien laukiusi mazylio as treceme menesy.ger vitaminus po dviguba doze,pamatysi kaip po 2 menesiu lauksies,sekmes!
jurga
2009-04-04 17:41:25
dar pridesiu kad cukrus spermai nekenke atvirksciai gliukoze spermatozoidams energijos judrumui paduoda,valgant saldumynus dvigubai sansu pastoti
jurga
2009-04-04 17:37:47
jetau nesamone!man gyditoja israse vitamino E .jokiu kitu dietu nereikejo ir kava kas diena geriau kaip mat po 2 menesiu pastojau.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (180)
Gabrielius