Nėštumas > 9 mėnesiai > Ką jaučia dar negimęs...
 

Ką jaučia dar negimęs mažylis?


2008 07 09 | Autorius: Administrator
 Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pradedant nuo 4-to nėštumo mėnesio žmogaus vaisius jaučia, girdi ir savaip suvokia tai, kas vyksta aplinkui. 4 mėnesių vaisius reaguoja ir į vidinius mamos organizmo pasikeitimus, ir į išorinius iki jo atsklindančius dirgiklius. Kai jam kas nors nepatinka, jis muistosi arba ima spardytis.

Amerikiečių medikai paruošė išsamią lentelę, kurioje iš eilės išvardijama, ką jaučia vaisius po 4-tojo nėštumo mėnesio.

1.    Vaisius jau pradeda jausti skonį ir, kaip visi vaikai, pirmenybę teikia saldžiam. Pastebėta, kad į vaisiaus vandenis suleidus šiek tiek gliukozės jo rijimo judesiai padažnėja, o įšvirkštus nedidelį kiekį jodo – atvirkščiai, tampa retesni, o vaisiaus veidelyje atsispindi nepasitenkinimo grimasa.

2.    Vaisius reaguoja į išorės dirgiklius. 5 mėn. vaisius jau patenkintas judina galvytę, jei netoli jo mamos pilvas glostomas ranka, o jei mama kūną apsilieja šaltu vandeniu, nepatenkintas ima spardytis.

3.    Mažylis pilve dubliuoja mamos veiksmus ir net nuotaikas. Jis dažniausiai užsnūsta tada, kai mama užmiega, ir prabunda kartu su ja. Kai mama rami, vaisius taip pat elgiasi ramiau, santūriau.

4.    Ne paslaptis, kad nėščiosios rūkymas ypač nepatinka jos būsimam kūdikiui. Nustatyta, kad netgi tada, kai mama tik pasvarsto, ar neužsirūkius cigaretės, vaisiaus širdies ritmas patankėja. Taip nutinka todėl, kad mamai rūkant vaisius gauna mažiau deguonies, o tai jam sukelia traukulius. O iš kur gi jis pajunta mamos ketinimą užsirūkyti? Viskas labai paprasta: kai organizmui prireikia eilinės nikotino dozės, šiek tiek pakinta jo hormonų pusiausvyra, o įsčiose esantis kūdikis tai kaipmat pajunta.

5.    Dar negimęs kūdikis jau gali įsiminti žodžius ir netgi jų junginius. Kai kurie vaikai išmokę kalbėti visiškai nesąmoningai ima tarti žodžius, kuriuos galėjo išgirsti ir įsiminti tik būdami dar įsčiose. Vienos dvejų metukų mergytės mama buvo labai nustebinta išgirdusi, kaip jos dukrelė kartoja „Įkvėpimas-iškvėpimas, įkvėpimas-iškvėpimas“, tiksliai taip, kaip kad mama kartodavo gimdyvių kursuose, kuriuos lankė paskutiniais nėštumo mėnesiais.

6.    Vaisius girdi muziką. Nustatyta, kad dauguma negimusių kūdikių nemėgsta roko, o pozityvią nuotaiką reiškia girdėdami Bethoveno, Mocarto, Vivaldžio muziką. Rami muzika kūdikius veikia raminančiai, migdančiai. >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
Saulius
2010-03-02 10:54:44
Visai idomu. Ypac atkreipk demesi i 7 punkta :)
Jolita
2008-10-10 14:50:13
Pati esu 25savaiciu nescia labai smagu išgirsti ka kūdikis jaučia :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Mergaiciuke