Nėštumas > 9 mėnesiai > Kūdikio rūbelių...
 

Kūdikio rūbelių galvosūkis: kas ir patinka, ir tinka?


2008 04 02 | Autorius: Administrator
 


Psichologų teigimu, kraitelio ir būtiniausių daiktų pirkimas naujagimiui – tai svarbus žingsnis psichologiškai ruošiantis būsimai motinystei. Tad jo tikrai neturėtų apkartinti abejonės, ar tikrai galima pirkti šiuos daiktus dabar, kai mažylis dar jaukiai sūpuojasi mamos pilvelyje. Ne tik verta, bet ir reikia. Nes visų pirma tai suteiks malonumo ir teigiamų emocijų jums pačiai. Antra, dabar, kol dar laukiatės, jūs turite nepalyginamai daugiau laiko tinkamiausiems pirkiniams išsirinkti, nei kad turėsite vėliau, kai iš namų ištrūksite tik būtiniausiems reikalams sutvarkyti. O pirmaisiais mėnesiais po gimdymo bus būtent taip – kol nusistovės aiškesnis vaikučio dienos režimas.


Jus valdo jausmai, bet paklausykite ir proto

Viena vertus, išrinkti kūdikio kraitelį ir dar vieną kitą būtinesnį rūbelį labai paprasta: nusipirkote paruoštą rinkinį, įsigijote keletą jums patikusių kostiumėlių – ir naujagimio garderobas paruoštas. Tik... ar tikrai išsirinkote būtent tai, ko reikia?


Spalva

Nors spalva nėra itin svarbus kriterijus renkantis rūbelius naujagimiui, vis dėlto emocijų valdomos būsimosios mamos paprastai būtent į rūbo spalvą bei puošybą pirmiausia atkreipia dėmesį. Tad kokį kraitelį pirksite? Rausvą, melsvą, ar kokį nors „neutralų“ variantą?

Pernelyg ryškios spalvos agresyviai veikia jautrų kūdikio žvilgsnį. Ypač pavojingu deriniu laikomas akinamai balta ir skaisčiai raudona spalvos. Pirmuosius tris kūdikio gyvenimo mėnesius geriau jo garderobą rinkti iš pastelinių spalvų: švelniai rausvos, melsvos, žalsvos, gelsvos, smėlinės, dramblio kaulo.  


Patogumas

Tai – pats svarbiausias kriterijus. Rūbai turėtų nevaržyti jo judesių, neveržti ir nespausti. Taigi verčiau padėkite atgal į lentyną visus rūbelius, kurie yra su standžiomis gumomis, ankštai suveržiančiais raišteliais, stambiais, iškiliais papuošimais. Turėkite omeny, kad vaikutis didesnę laiko dalį su šiuo rūbeliu gulės, taigi didesni raukinukai, sagos gali jam spausti, dekoratyvinės apykaklės – įkyriai kutenti nosytę, lįsti į burną.


Lengvai apsirengiamas

Nė neabejokite: rengtis nemėgsta VISI vaikai, naujagimiai – ypač, mat juos perrenginėjant visokie „u-tiu-tiu“ ir „o-pa-pa“ dar neveikia. Taigi atkreipkite dėmesį, ar rūbas lengvai aprengiamas. >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 5 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (185)
Justinas