Nėštumas > 9 mėnesiai > Kodėl traukia tam tikri...
 

Kodėl traukia tam tikri maisto produktai?


2007 11 16 | Autorius: Laura
 

Tokie netikėti norai ypač dažnai apima nėštumo metu. Ir jei nenumaldomą troškimą užvalgyti saldumynų ar ko nors sūraus paprastai lemia hormonai, tai didžiulį norą pasičiupti tam tikrą vaisių ar suvalgyti pieno produktų paprastai lemia konkrečių vitaminų ir mikroelementų stygius.

Mokslininkai tvirtina, kad be priežasties neapima ypatingas noras suvalgyti vienokių ar kitokių produktų. Žmogui norisi tai riešutų, tai melionų, tai bananų todėl, kad jo organizme ūmai pristinga vienokių ar kitokių mikroelementų ar vitaminų.

Pavyzdžiui, kai trūksta kalio, dažnai apima noras suvalgyti bananą, nes jame šio mikroelemento išties daug. Kalio taip pat yra ir aluje – taigi gali apimti ir padidėjęs noras gurkštelėti šio gėrimo.

Kai ypač norisi sūrio – galima įtarti, jog organizme trūksta fosforo ir kalcio. Beje, šių mineralų taip pat gausu brokoliuose.

Alpstate, kaip norite obuolių? Vadinasi, organizmas išeikvojo kalcį, magnį, jodą, fosforą ir kalį.

Beprotiškai geidžiate riešutų? Tai signalas, kad jums trūksta baltymų, B grupės vitaminų ir riebalų. Beje, nustatyta, kad apimti streso žmonės yra linkę valgyti daugiau riešutų, nei įprastai – taip nutinka todėl, kad riešutuose yra nuo streso saugančių medžiagų.

Melionai – irgi ypač naudingas vaisius, kurio kartais labai užsinorima. Jame gausu kalio ir vitamino A. Ketvirtyje vidutinio meliono yra apie 3400 TV vitamino A. Taip pat jame gausu vitamino C, kalcio, magnio, fosforo, biotino.

Taigi tereikia įsiklausyti į savo organizmą – ir jis parodys, kaip maitintis sveikai bei pasirinkti kaip tik tai, ko jums labiausiai reikia.


 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Mergaiciuke