Nėštumas > 9 mėnesiai > 9 mitai apie dvynius
 

9 mitai apie dvynius


2007 11 05 | Autorius: Laura
 

1 mitas: Dvyniai gimsta kas antroje kartoje

Faktas, kad didesnė tikimybė susilaukti dvynių yra paveldima genetiškai – tiesa. Tačiau tik tikimybė – ji gali ilgai nepasireikšti iš kartos į kartą. Be to, toks „paveldimumas“ galioja tik kalbant apie neidentiškus dvynius, kai embrionai susiformuoja iš skirtingų kiaušialąsčių. O štai identiški dvyniai, užsimezgę iš vienos kiaušialąstės, mokslui kol kas vis dar mįslė.


2 mitas: Dvynukai – tai garantuotas Cezario pjūvis

Nebūtinai. Tiesa yra tik tai, kad kuo daugiau vaikučių nešiojama, tuo didesnė operacijos tikimybė, mat tuo rizikingesnis nėštumas, dažniau pasitaiko gimdymo komplikacijų. Tačiau jei mamos ir vaikučių būklė nekelia nerimo – daugelis dvynukų kuo puikiausiai pasaulį išvysta keliaudami natūraliais gimdymo takais.


3 mitas: Dvynukai gimsta neišnešioti

Tikimybė, kad prasidės priešlaikinis gimdymas, dvynukų atveju išties didesnė, nei laukiantis vieno vaiko. Tačiau tikrai ne visi dvynukai gimsta anksčiau numatyto laiko. Tiesa, dvynukų atveju gimdymo data numatoma kiek anksčiau. Laukiantis vieno kūdikio, nėštumas trunka apie 40 savaičių, o gimdant dvynukus net ir 37-tą savaitę prasidėjęs gimdymas jau laikomas norma.


4 mitas: Visi dvyniai turi vienodą genų ir chromosomų rinkinį

Identiški dvyniai – taip. O dvyniai, gimę iš skirtingų kiaušialąsčių, genetiškai panašūs tiek, kiek paprasti broliai ir seserys. Beje, įdomu, kad net ir identiškų dvynių pirštų atspaudai vis dėlto skiriasi.


5 mitas: Dvyniai labai skiriasi savo charakteriu

Jei vienas – lėtas ir ramus, tai kitas – būtinai gyvas sidabras. Ne, tikrai tai nėra taisyklė. Be abejo, dvyniai neretai skiriasi savo charakteriu – kaip ir bet kurie broliai ir seserys. Tačiau dvynius daugelis lygina vieną su kitu tarsi žvelgdami pro didinamąjį stiklą. Todėl ne tik jų skirtumai akivaizdesni, bet ir jie patys dažnai tyčia stengiasi pabrėžti savo individualumą. Jei tėvai, namiškiai, mokytojai mažiau lygintų dvynius vieną su kitu – tikėtina, kad daugelio tarpusavio konfliktų mažieji išvengtų.


6 mitas: Pirmasis gimęs visada pirmaus, antrasis seks iš paskos

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
Justina
2010-06-13 21:39:08
Sveiki. Mano vardas Justina. Man dabar yra 13 m. ir aš turiu sesę - dvynę. Jos vardas Gabija. Ant mūsų tikrai dažnai sako, kad mes esam panašios kaip du vandens lašai, bet iš tikrujų tai netiesa. Nes mes viduje iš tiesų esame labai skirtingos. Kad ir muziką mes klausom skirtingą, rengiames skirtingais stiliais. Pvz. man patinka rengtis tamsiais drabužiais, su kerzais, grandinėmis, apyrankėmis su spygliais ir aš klausau pank roką, bei metalo stiliaus muziką. O mano sesei Gabijai patinka trumpesni sijonai, ryškios spalvos rūbai ir ji klauso pop stiliaus muziką. Taip, kad mes tikrai labai skiriames. Be to jinai yra tokia greitesnė, o aš tokia letesnė. Aš lengviau įsisavinu naują pamoką dėl to ir geriau mokausi. Po mokyklos kartais jai padedu atlikti namų darbus. Tai va... Bet aš čia net puses nepapasakojau dėl mūsų skirtumų. Tai noriu prieiti išvados, kad ant vienodų dvynių išorėje negalima sakyti kad jie yra kaip du vandens lašai, nes nors ir išorėje esam panašios iš tiesų mes vidumi ir charakteriu labai skiriames. : )
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
Gustukas