Nėštumas > 9 mėnesiai > Nėščia – ar būtinai...
 

Nėščia – ar būtinai stora?


2007 09 24 | Autorius: Giedre
 

Dėl tokio gero apetito žandai ir visa kita pūtėsi ne dienomis, o valandomis. Beje, iki nėštumo rajūnės jos tikrai nebuvo.

Kaip aš atrodysiu?

Kelios dešimtys kilogramų per daugiau nei pusmetį gali pakeisti ne tik išvaizdą, bet ir savijautą.

Kai pagalvodavau apie svorio pokyčius, pirmiausia į galvą šaudavo mintys: „Kaip aš atrodysiu?“, „Kaip reikės numesti tiek kilogramų pagimdžius ir ar apskritai pavyks sulysti?“ Ir tik vėliau susimąstydavau apie kitas antsvorio blogybes: neigiamą įtaką sveikatai ir savijautai.

Be to, būsimai mamai priaugus pernelyg daug svorio, daugiau riebaliukų gali „prisirinkti“ ir kūdikis. O kuo jis bus stambesnis, tuo ir gimdymas sunkesnis.

Apetitas nepasikeitė

Nepaisydama šių baimių, badauti nesirengiau. Literatūroje radau parašyta, kad vidutinio kūno sudėjimo moteriai nėštumo metu rekomenduojama priaugti iki 10–12 kg. Tikėjausi, kad man pavyks įsisprausti į šias normas.

Valgiau ir tebevalgau viską, ko noriu. Ir kiek noriu. Leidžiu sau pasmaguriauti ir šokolado, ir bandelių, tiesa, darau tai saikingai. Dėl kiekvieno naujo kilogramo nepanikavau. Tiesą sakant, ir reikalo tokio nebuvo, nes viskas vyko pagal planą. Per penkis pirmuosius mėnesius pasunkėjau keturiais kilogramais. Maždaug taip ir turėjo būti – beveik kilogramas į kilogramą.

Azarto pagauta, iš pradžių svėriausi kas kelios dienos, vėliau – kartą per savaitę, po to – tik kas dvi savaites. Nuo septinto nėštumo mėnesio išėjau motinystės atostogų ir per pirmąsias dvi savaites priaugau tris kilogramus. Tai buvo rekordų rekordas. Labai netikėtas ir, svarbiausia, nieko gera nežadantis.

Juk jeigu ir toliau per savaitę „pridėsiu“ po pusantro kilogramo, per likusias iki gimdymo dešimt savaičių pasunkėsiu 30 kilogramų!

Gydytojas numojo ranka

Išsigandusi tokios prognozės, puoliau mankštintis. Lengva mankšta kiekvieną rytą trukdavo apie 15–20 minučių. Bet eiti plaukioti į baseiną, apsilankyti kuriame nors sporto klube ar gydymo įstaigoje, kur sportuoti siūloma pagal specialias programas nėščiosioms, taip ir neprisiruošiau.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
mantvydas