Nėštumas > 9 mėnesiai > Kaip nėštumo metu tapti...
 

Kaip nėštumo metu tapti lengvesne


2007 09 02 | Autorius: Giedre
 


Nėštumas ir gimdymas, neskiriant savo kūnui atitinkamo dėmesio, palieka moters kūne nemalonius pėdsakus. Po gimdymo persitempę odos audiniai negrįžta į pirminę padėtį, dingsta moters talijos formų grakštumas, eisena lieka sunki ir nerangi. Gimdos raumenys turi galimybę išsitempti iki 40 kartų, tačiau to negalima pasakyti apie pilvo srities raumenis, poodinę ląstelieną ir odą. Todėl dažnai po gimdymo likęs antsvoris ir odos perteklius pilvo srityje gražios moters figūrą paverčia „bobutės“ figūra.

Kaip gi visų šių nemalonumų išvengti? Jau senovėje nėščiosios kaip įmanydamos stengdavosi kaip nors prilaikyti augantį pilvuką, pvz., pasirišdavo pilvus plačiomis skaromis. O ką jau bekalbėti apie šiuolaikines moteris, kurių noras atrodyti gražiai bet kokiu gyvenimo tarpsniu mums yra visiškai suprantamas.

Kaip nėštumo metu tapti lengvesne

Kaip nėštumo metu tapti lengvesne

Kaip nėštumo metu tapti lengvesne

Kaip nėštumo metu tapti lengvesne

Maždaug nuo nėštumo vidurio rekomenduojama dėvėti specialų elastinį diržą arba diržą – kelnaites, kurios švelniai prilaikys didėjantį pilvuką, sumažins spaudimą į šlapimo pūslę, padės tolygiai paskirstyti svorį išilgai nugaros ir tokiu būdu apsaugos nuo juosmens skausmų, raumenų pertempimo bei strijų atsiradimo.

Svarbios taisyklės:

- Užsimauti diržą ar kelnaites reikėtų gulint ant nugaros, tada pasiekiamas didžiausias šių gaminių funkcionalumas.

- Nei vienas iš minėtų gaminių neturi spausti ar veržti, jo funkcija – prilaikyti pilvuką ir suteikti patogumo jausmą būsimai mamytei.

Modernioms mamytėms vietoj įprastų kelnaičių siūlomos ir siaurikės („stringai“) su prilaikančiu diržu.
Besilaukdamos kūdikio moterys dažnai jaučia sunkumą kojose, jos tinsta ir tirpsta, ypač karštuoju metų laiku. Sutrikus kojų kraujotakai, dažnai išryškėja kapiliarinis kraujagyslių tinklas, kitaip tariant, išsiplečia venos, vystosi venų varikozė. Siekiant to išvengti, dėvimos profilaktinės kompresinės pėdkelnės su reguliuojamo dydžio liemens dalimi. Taisyklingai apspausdamos kojas (spaudimas didžiausias ties čiurna ir laipsniškai mažėja, kylant į viršų), jos skatina kraujo apytaką, saugo nuo venų išsiplėtimo, mažina kojų nuovargį ir tinimą. Aišku, vien tik kojinių nepakaks. Nutaikę progą, vis pamasažuokite blauzdas kontrastinio dušo srove, sėdėdamos aukščiau pakelkite kojas, palepinkite pėdas įvairiais pratimais.

Nėštumo pabaigoje reikėtų pasirūpinti specialia liemenėle, kurią dėvėsite žindydamos kūdikį. Savaime suprantama, ji turi būti iš kvėpuojančių medžiagų, elastingais kaušeliais, didėjančiais kartu su pilnėjančiomis krūtimis, platesnėmis petnešėlėmis, sumažinančiomis nugarai ir pečiams tenkantį krūvį. Speciali konstrukcija puikiai prilaiko pasunkėjusias ir padidėjusias krūtis. Be to, ji patogi tuo, kad jos prieš maitinimą nereikia nusirengti, o galima prasegti reikiamą kaušelį. Vis labiau populiarėja liemenėlės, kurių kaušeliai prasegami užtrauktuku.

Kaip nėštumo metu tapti lengvesneKelnaitės po gimdymo padės greičiau susigrąžinti pilvo ir liemens formas bei odos stangrumą.  Jas pradėti dėvėti galima jau kitą dieną po gimdymo ir rekomenduojama nešioti apie 1-3 mėn. Tuomet audiniai į pirminę padėtį grįžta 2-3 kartus greičiau nei jų nedėvint.

Mielos būsimos mamytės, jauskitės patogiai ir atrodykite gražiai, dėvėdamos funkcionalius gaminius!

Visų aukščiau minėtų gaminių ieškokite AB „Ortopedijos technika“ prekybos salonuose.

Atsiliepimai:

„Nors populiariausiu ir universaliausiu laikomas diržas, man patogesnės buvo kelnaitės su prilaikančiu diržu, jas dėvėjau maždaug nuo 6-ojo mėnesio visada, kai reikėdavo išeiti į lauką. Na, o darbe tai jos buvo nepamainomos pagalbininkės, - ypač sėdint prie kompiuterio. Tarp kitko, higieniniais sumetimais aš jas maudavausi ant apatinio trikotažo“, - Simona, 29 m.

„Man tai patogesnis buvo diržas, nes jį galima reguliuoti, fiksuoti „lipukais“ ir juostis ant apatinių drabužių“, - Olga, 24 m. 

„Į pagalbines priemones šiaip žiūrėjau skeptiškai, kol pradėję varginti juosmens skausmai privertė užsukti į vaistinę. Kadangi mano darbas yra mobilus (esu žurnalistė), labai džiaugiausi elastiniu diržu, kuris leido man pamiršti nugaros skausmus vairuojant. Taip pat įsigijau ir kompresines kojines, kurios sumažino kojų tinimą“, - Kristina, 26 m. 

„Gailiuosi, kad po gimdymo nedėvėjau jokių kelnaičių ar korsetų. Mano dukrytei jau greit dveji metukai, o aš vis nesugebu atsikratyti kabančio pilvo“, - Vilma, 34 m. 


 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
ijnga
2009-12-29 18:04:30
cia ne i tema bet tai taip
laura
2009-12-29 18:03:33
jei nesimylejai su bernu tik mesturbavais juk nescia netampama ;]]]]]]]
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Roberta