Sveikata > Nėščiosios sveikata > Stresas nėštumo metu turi...
 

Stresas nėštumo metu turi įtakos vaisiaus vystymuisi


2007 01 30 | Autorius: Giedre
 


Vivette Glover vadovaujama mokslininkų grupė iš Didžiosios Britanijos Imperatoriškojo koledžo ištyrė 123 moterų nėštumo eigą bei jų kūdikių vystymąsi iki 18 mėnesių.

Dažniausios šių moterų nėštumo metu patirto streso priežastys buvo nerimas, nusivylimas ir nesutarimai su partneriu.

Anksčiau atlikti tyrimai jau buvo įrodę, jog nėščiosios patirtas stresas gali sukelti kūdikio elgesio ir emocinių sutrikimų, nerimą. Eksperimentai su gyvūnais parodė, jog motinos patirtas stresas taip pat veikia vaisiaus smegenų vystymąsi.

Vivette Glover pastebėjo tam tikrų skirtumų ir vaikų protinių gebėjimų raidoje: mamų, kurios patyrė stresą nėštumo metu, vaikų protinis vystymasis buvo lėtesnis, nei vaikų, kurių mamos streso nepatyrė. Pirmieji buvo labiau linkę į baimę ir nerimą.

Kol kas nėra išsiaiškinta, kaip būtent stresas lemia vaisiaus raidos ypatumus, tačiau jau iškelta hipotezė, kad stresas vaisių paveikia per hormoną kortizolį, kurio streso metu pagausėja motinos kraujyje bei vaisiaus vandenyse. 

Mokslininkai pabrėžia, kad stresas nebūtinai paveikia vaiko vystymąsi. Dauguma vaikų, nepaisant mamų patirto streso, vystosi normaliai. Šis tyrimas parodė tik dėl streso išaugančią vystymosi sulėtėjimo riziką. 

Na, o nėščiosioms, patyrusioms stresą, mokslininkai rekomenduoja kuo daugiau apie savo jausmus ir nerimą keliančias mintis kalbėtis su artimaisiais, draugais, gydytojais bei nepamiršti savęs palepinti, pailsėti.Gairės:  Vivette Glover
 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
Ramune
2009-12-22 12:24:22
Dar galima pavartoti regustress vaistuka, jis nekenksmingas, nesukelia pripratimo ir galima nestumo metu ji gerti jeigu labai stresas kankina.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
urte