Sveikata > Nėščiosios sveikata > Būsimos mamos vartojamas...
 

Būsimos mamos vartojamas alkoholis kenkia berniukų lytiniams organams


2007 01 18 | Autorius: Giedre
 

Per pastaruosius 40 metų išsivysčiusiose šalyse labai išaugo vyrų nevaisingumo rodikliai. Pridėjus dar tendenciją, kad moterys dažnai nėštumą atidėlioja iki vėlesnio amžiaus, kai bus pakankamai gerai įsitvirtinusios profesinėje ir socialinėje srityse, vis daugiau šeimų patiria sunkumų pradedant kūdikį arba yra pripažįstamos nevaisingomis.

Pastebėję pastaruoju metu išaugusį kriptorchizmo atvejų rodiklį suomių ir danų mokslininkai, vadovaujami Idos Damgaard, 10 metų kaupė ir apdorojo informaciją apie 5 000 nėščiųjų bei jų vaikų. Moterys atsakinėjo į klausimus apie alkoholio ir kofeino vartojimą, darbo sąlygas, dietas bei persirgtas ligas nėštumo metu.  Ištyrus jų naujagimius 128 berniukams buvo diagnozuotas kriptorchizmas.

Paaiškėjo, kad jei būsimoji mama nėštumo metu suvartoja 5 ir daugiau porcijas alkoholio per savaitę, jos vyriškos lyties kūdikiui net 3 kartus padidėja tikimybė gimti su nenusileidusia sėklide. Ryšys tarp šio defekto ir alkoholio vartojimo mažesniais kiekiais nenustatytas, tačiau tyrimo autoriai primena, jog net ir mažomis dozėmis nėštumo metu vartojamas alkoholis turi neigiamo poveikio vaisiui, todėl teigti, jog 4 gėrimai per savaitę – saugi dozė, tikrai nerekomenduoja.

Trims iš keturių berniukų, gimusiems su nenusileidusia sėklide, šis defektas savaime susitvarko per 3 pirmuosius mėnesius, likusiesiems prireikia chirurginio gydymo. Tačiau net ir nusileidus sėklidei šių vaikų organizme neretai gaminasi per mažai lytinių hormonų, kas ateityje gali lemti vaisingumo sutrikimus.

Pernai ta pati mokslininkų grupė įvardijo ir kitus rizikos veiksnius, galinčius lemti kriptorchizmą. Visų pirma tai būsimosios mamos maiste esantys pesticidai, priešlaikinis gimdymas, per mažas naujagimio svoris, gestacinis diabetas bei daugiavaisis nėštumas.


Gairės:  Idos Damgaard
 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
kamilyte