Pagrindinis > Dirbantys vaikai ir jauni...
 

Dirbantys vaikai ir jauni asmenys turi savo teises


2008 05 28 | Autorius: Administrator
 

Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Mindaugas Pluktas atkreipia dėmesį, kad, kaip ir kiekvieną vasarą, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai didesnį dėmesį skirs su sezonu susijusiems darbams, intensyviau tikrindami įmones kurortinėse vietose, kavines, restoranus, viešbučius, pakelės užeigas ir pan., kuriose šiuo metu didesnė nelegalaus, jaunų asmenų darbo, darbuotojų saugos ir sveikatos (ypač – statybos sektoriuje), darbo ir poilsio reikalavimų pažeidimų tikimybė.

Atsižvelgiant į tai, kad prasidėjus sezono metui inspekcijos skyriuose padaugėja piliečių konsultacijų dėl vaikų (nuo 14 iki 16 metų) ir jaunų asmenų (nuo 16 iki 18 metų) įdarbinimo, primintinos kai kurios su tuo susijusios teisės nuostatos. Darbdaviui yra nustatyta prievolė pranešti VDI apie vaikų (nuo 14 iki 16 metų) įdarbinimą; kartu pabrėžtina, kad darbdavys, sudarydamas darbo sutartis su asmenimis iki 18 metų amžiaus, neturi teisės skirti bandomojo laikotarpio.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintas ir išsamus leidžiamų dirbti vaikams lengvų darbų sąrašas. Minėtas Vyriausybės nutarimas taip pat reglamentuoja sveikatai kenksmingus ir pavojingus veiksnius, kuriems esant darbo aplinkoje draudžiama skirti jaunus asmenis dirbti.

Taigi, darbdavys turi užtikrinti, kad jauni asmenys nebūtų skiriami Vyriausybės nutarime išvardytiems draudžiamiems darbams, darbams, kuriuos dirbant jauni asmenys gali būti paveikti jauniems asmenims sveikatai kenksmingų ir pavojingų veiksnių, o taip pat, kad vaikui nebūtų skiriamas darbas, kuris neįtrauktas į vaikams nuo keturiolikos metų leidžiamų dirbti lengvų darbų sąrašą.

Taip pat darbdavys privalo laikytis norminių teisės aktų nustatytų reikalavimų, kurie numato, kad skirti jaunus asmenis dirbti nakties darbo laiku, viršvalandinius darbus yra draudžiama. Vaikai nuo 14 iki 16 metų negali būti skiriami dirbti nuo 20 iki 6 valandos ryto. Asmenys iki 18 metų negali būti skiriami budėti įmonėje arba namuose, taip pat – darbui nuo 22 iki 6 valandos ryto, o poilsio ir švenčių dienomis gali būti skiriami dirbti tik jų sutikimu. Pabrėžtina, kad darbdavys privalo užtikrinti, kad asmeniui iki 18 metų būtų nustatyta Vyriausybės nutarime reglamentuota sutrumpinta darbo laiko trukmė.Išsami informacija šia tema yra patalpinta Valstybinės darbo inspekcijos interneto svetainėje www.vdi.lt Konkrečiais klausimais galima pasikonsultuoti tiek VDI administracijoje, tiek visuose teritoriniuose skyriuose.

 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Patricija