Pagrindinis > Vaikus globos angelas "Popa"
 

Vaikus globos angelas "Popa"


2008 05 13 | Autorius: Administrator
 


Anot skulptūros autoriaus Vaido Ramoškos, pirminį savo vaidmenį - paskatinti žmones susimąstyti apie buitinių žaizdų ir nudegimų tinkamos priežiūros svarbą ir paneigti vyraujančius gydymo mitus - „Popa" jau sėkmingai atliko, kasdien Odminų skvere suburdama gausų būrį smalsuolių. Tad neabejojama, jog dabar berniukas sukauptas teigiamas emocijas perduos mažiesiems ligoniukams.

„Vaikams švelnumo ir grožio niekada nebus per daug, ypač jo trūksta tiems, kurie patyrė traumas ir nudegimus. Tikiu, jog baltasis berniukas ne tik praskaidrins ligoninės atmosferą, suteiks mažiesiems džiaugsmo, tačiau ir padės greičiau pasveikti, perimdamas sau bent dalį vaikų patiriamo skausmo", - sako žymiuosius Vilniaus angeliukus ir skulptūrą „Popa" sukūręs menininkas.

Šiandien Vaikų ligoninės Ortopedijos traumatologijos centro Nudegimų ir plastinės chirurgijos poskyryje vykusi simbolinė skulptūros atidengimo šventė sutraukė čia besigydančius vaikus, kurie džiaugėsi berniuko palinkėjimais - spalvingais balionais, stiprinosi hematogeno batonėliais, kuriuos mažiesiemas padovanojo bendrovė „Miečys". „Popą" taip pat sveikino gydytojai bei „Žaizdų ir nudegimų priežiūros mėnesio" iniciatoriai.

Visą balandį Lietuvos žaizdų asociacija, padedama „Curiosin Gel", Vilniuje bei Kaune organizavo šviečiamųjų renginių ciklą „Žaizdų ir nudegimų priežiūros mėnuo". Jo metu visuomenė, ypač mažų vaikų tėvai, buvo raginami atsakingiau žvelgti į žaizdų gydymą ir priežiūrą, atsisakyti pasenusių bei kenksmingų metodų. Buvo organizuojami praktiniai pirmosios pagalbos mokymai, vaikų priešinių konkursas, dalijama informacinė medžiaga, atsakinėjama į rūpimus klausimus.

Skulptorius Vaidas Ramoška labiausiai išgarsėjo, įgyvendinęs projektą „Nepagrįsta neapykanta", kurios simbolis „Žydras ožys" buvo suniokotas miesto vandalų. Garsiausi jo darbai - angeliukai, tapę Vilniaus simboliu bei šiuo metu puošiantys įvairiausius pasaulio miestus, nuo Kopenhagos iki Osakos.

Praėjusiais metais Lietuvos žaizdų asociacija kartu su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija rengė pirmosios pagalbos kursus auklėms, kurių metu joms buvo aiškinama, kaip tinkamai elgtis su vaiku jam susižeidus ar nusideginus. Bendradarbiaujant su miestų savivaldybėmis, taip pat buvo organizuojami seminarai apie žaizdas mokyklų ir darželių darbuotojams, jų metų dalintos informacinės knygelės tėvams bei šviečiamieji komiksai mažiesiems. Apie šiuolaikinius žaizdų gydymo metodus sužinojo ir gatvės krepšinio mėgėjai bei ekstremalaus sporto entuziastai - populiariuose „Orange virus" ir „Čili in action" renginiuose įrengtose pirmosios pagalbos palapinėse.

 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (178)
Samuel