Pagrindinis > Vaikams skirti mėsos...
 

Vaikams skirti mėsos gaminiai nuo įprastų – skiriasi tik pavadinimais ir paveikslėliais


2007 11 29 | Autorius: Giedre
 

 

Iš patikrintų daugiau kaip 30 pavadinimų mėsos gaminių tik dviejų vaikams skirtų mėsos gaminių sudėtyje yra tam tikrų išskirtinių savybių. Tai UAB "Samsonas" gaminamos virtos dešrelės "Vaikiškos magiškos", kurių gamyboje naudojamas preparatas, į kurio sudėtį įeina 10 rūšių vitaminų, ir UAB "Utenos mėsa" sterilizuotas paštetas "Vaikams" su natūraliu medumi.

Tokia išvada prieita po to, kai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino mėsos produktus, kurių ženklinime tiesiogiai ar netiesiogiai yra teigiama, kad mėsos gaminiai yra skirti vartoti vaikams, pvz.: "vaikams", "vaikiškas", "mažylių", "pasaka" ir pan.

"Kita dalis iš patikrintų dešrų ir dešrelių pagal pavadinimus, skirtų vartoti vaikams, nėra išskirtiniai. Tai tiesiog mėsos gaminiai, priklausantys virtų mėsos gaminių (dešrų) grupei. Skiriasi jie nuo įprastų tik pavadinimais ir paveikslėliais, o jų gamybai naudojamos tos pačios žaliavos, prieskoniai, maisto priedai", – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Čereška.

14-oje Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių buvo patikrinta daugiau kaip 30 pavadinimų gaminių, skirtų vaikams, gamybai naudojamų žaliavų kokybė, analizuota, ar gamybai naudojamos žaliavos atitinka nurodytas receptūrose ir tinkamai paženklintos, ar pagal įmonių savikontrolės programas atliekami mėsos gaminių kokybės rodiklių laboratoriniai tyrimai, ar skirti vaikams mėsos gaminiai turi kokių nors išskirtinių savybių.

"Tik kūdikių ir vaikų iki 3 metų maisto produktų sudėties ir ženklinimo reikalavimai yra reglamentuojami Lietuvos teisės aktų. Kitos vaikų amžiaus grupės teisės aktuose neapibrėžtos ir neišskirtos. Todėl neretai gamintojai, kad pritrauktų pirkėjus, savo produktus įpakuoja ne tik į įmantrias pakuotes ar klijuoja spalvingas etiketes, bet ir suteikia jiems patrauklius pavadinimus", – sakė G. Čereška.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (180)
MARTYNAS