Pagrindinis > Motinos nutukimas gali...
 

Motinos nutukimas gali lemti kūdikio raidos sutrikimus


2007 08 21 | Autorius: Laura
 

Kim Waller vadovaujami mokslininkai tyrė duomenis apie moters ūgį ir svorį kūdikio pradėjimo metu nuo 1997 iki 2002 m. Tyrime dalyvavo 10249 moterys, kurių kūdikiai turėjo vieną ar daugiau raidos sutrikimų ir 4065 sveikus vaikus pagimdžiusios moterys.

Paaiškėjo, kad 4 proc. nutukusių moterų pagimdė vaikus, turinčius raidos sutrikimų. Tarp normalaus svorio moterų tik 3 proc. atžalų turėjo raidos sutrikimų.

Nutukusios mamos 2 kartus labiau rizikuoja pagimdyti vaiką su stuburo anomalija spina bifida, jų vaikučiams dažniau diagnozuojamos širdies ydos, užakusi išangė, hipospadija (lytinių organų vystymosi anomalija) ir kt.

Nenutukusioms, tik šiek tiek viršsvorio turėjusioms moterims tokia rizika buvo mažesnė. Tuo tarpu tarp pernelyg liesų moterų vaikų pastebėta padidėjusi „kiškio lūpos“ apsigimimo rizika.

Kol kas neaišku, kodėl nutukusios moterys labiau rizikuoja pagimdyti kūdikius su raidos sutrikimais. Spėjama, kad tai gali būti susiję su laiku nediagnozuotu cukriniu diabetu arba su vaistais, kuriuos nemaža dalis nutukusių moterų vartoja norėdamos numesti svorio – jei nėštumas netikėtas, neretai šie vaistai vartojami ir pirmosiomis jo savaitėmis.


Gairės:  Kim Waller
 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (159)
Gabrielė