Pagrindinis > Mokiniams iš...
 

Mokiniams iš nepasiturinčių šeimų – mokinio reikmenys ir nemokamas maitinimas


2007 08 20 | Autorius: Giedre
 

 

Dėl aprūpinimo mokinio reikmenimis iki rugsėjo 10 dienos reikėtų kreiptis pagal savo gyvenamąją vietą į seniūnijose dirbančius SPC Bendruomenės socialinių paslaugų skyriaus darbuotojus.

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, jei pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (307,50 Lt).

Nemokami pietūs ir mokinio reikmenys skiriami, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1 VRP dydis (205 Lt). Jei tokias pajamas gaunanti šeima priklauso socialinės rizikos šeimų grupei, joje augantys vaikai papildomai gali gauti ir nemokamus pusryčius.

Parama taip pat teikiama atsižvelgiant į šeimų gyvenimo sąlygas, kai vaikai auga su vienu iš tėvų arba šeimoje yra trys ir daugiau vaikų, arba vienas iš tėvų turi negalią. Tokių šeimų mokyklinio amžiaus vaikai turi teisę į nemokamus pietus, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (410 Lt), bei gali gauti nemokamus pietus, pusryčius ir aprūpinimą mokinio reikmenimis, jei pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 VRP dydžio (307,50 Lt).

Paramos nepasiturinčių šeimų mokyklinio amžiaus vaikams skyrimo sąlygas ir tvarką nustato Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas. Parama finansuojama iš valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams. Mokinių aprūpinimą mokinio reikmenimis organizuoja ir vykdo mokyklos.

Daugiau informacijos:

Socialinės paramos centro direktorė Solveiga Jankauskaitė, tel. 213 3663

Kontaktinis asmuo:
Dalia Perednienė
Viešųjų ryšių tarnybos vyr. specialistė
Vilniaus miesto savivaldybės administracija
Tel.: 211 2327
[email protected]


 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
orana
2010-10-27 17:18:24
labas
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Patricija