Pagrindinis > Medikai išgelbėjo 284 g...
 

Medikai išgelbėjo 284 g svorio neišnešiotukę


2007 02 23 | Autorius: Giedre
 


Emilija Teilor (toks naujagimės vardas) 4 mėnesius praleido intensyvios terapijos palatoje, atidžiai prižiūrima medikų. Šiuo metu pavojus mergytės gyvybei jau nebegresia.

Emilija pradėta dirbtinio apvaisinimo būdu, taigi prieš atlikdami cezario pjūvio operaciją gydytojai žinojo tikslią jos atsiradimo gimdoje datą ir galėjo nesunkiai apskaičiuoti nėštumo laiką – 21 savaitė ir 6 dienos. Tai kol kas – pati jauniausia išgyvenusi neišnešiotukė.

Mergytės mamai cezario pjūvis buvo skubiai atliktas po to, kai medikų pastangos sustabdyti prasidėjusį priešlaikinį gimdymą liko bevaisės. Vos gimusi Emilija keletą kartų savarankiškai įkvėpė oro ir netgi pamėgino verkti. Jos ūgis buvo 24,1 cm, svoris – 284 g. Pagal Amerikos pediatrų asociacijos rekomendacijas, gyvybiškai nepajėgiais laikomi neišnešiotukai, gimę mažesnio nei 400 g svorio.

Majamio ligoninės gydytojai prisipažįsta nesitikėję išgelbėti šios naujagimės. Tačiau mažylė tiesiog stebuklingai kabinosi į gyvenimą ir pranoko net ir optimistiškiausias prognozes.

Šiuo metu, išrašoma iš ligoninės, ji jau sveria 1,8 kg, ir nors jai vis dar sunku kvėpuoti pačiai bei reikia papildomai duoti deguonies, gydytojai mano, jog ji sustiprėjo pakankamai, kad toliau galėtų būti prižiūrima namuose.


 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (152)
Dominyka