Gydytojas akušeris ginekologas Artūras Šalaševičius
 

Gydytojas akušeris ginekologas Artūras Šalaševičius


 

Renata
2012-09-10 14:53:56
Turiu vaiką, kuriam jau 8 metai, norėtumėm su vyru antro vaikelio, bet deja nėra. Kokios priežastys tą lemia, ar reikia kreiptis pas gydytojus, ką daryti?

Jums būtina kreiptis pas ginekologą, o prieš tai ištirti vyro spermą, nors ir turite vaikelį.
Violeta
2012-09-10 14:53:42
Sveiki, norėjau paklausti: 19 metų dariausi medikamentinį abortą, bet po jo nebuvau pas ginekologą. Ar man reikėtų apsilankyti? Po aborto praėjo jau metai. Ačiū už pagalbą.

Paprastai rekomenduojamas echoskopinis tyrimas po 2 savaičių. Jei viskas baigėsi gerai ir dabar mėnesinės reguliarios ir nepagausėję, tai pas ginekologą reikia apsilankyti profilaktiškai - kartą metuose.
Indrė
2012-08-30 12:05:21
Laba diena, pagimdžiau prieš septynis mėnesius ir vis dar nėra mėnesinių. Kartais užeina labai gausius, bet po to vėl dingsta. Ar tai normalu ir kaip elgtis?

Sudėtinga nustatyti problemos priežastį neapžiūrėjus. Rekomenduoju konsultacijai ir apžiūrai apsilankyti pas ginekologą. Be to, būtų labai gerai, jei ateidama konsultacijai turėtumėte kalendorių su sužymėtomis dienomis, kada kraujavote. Atlikus ultragarso tyrimą bus galima išsiaiškinti problemos priežastį ir rekomenduoti geriausius sprendimo būdus.
Joana
2012-08-30 12:05:07
Laba diena, po gimdymo jau praėjo beveik trys mėnesiai, o aš vis dar kartais kraujuoju. Ar tai normalu? Kokių priemonių patartumėte imtis?

Toks ilgas kraujavimas po gimdymo nėra normalus. Patariu būtinai apsilankyti pas ginekologą, jei šis sako, kad tai yra normalu, siūlyčiau kreiptis į kitą specialistą.
Toma
2012-08-30 12:04:53
Sveiki. Gimdžiau prieš truputį daugiau nei mėnesį. Dabar pradėjo labai skaudėti kairįjį klubą. Skausmai užeina periodiškai, jie gana stiprūs. Ką tai galėtų reikšti?

Skausmus gali lemti problemos sąnarių srityje. Patariu pirmiausia apsilankyti pas ginekologą, kuris nustatys, ar tai liekamasis reiškinys po gimdymo, arba konsultacijai nukreips pas kitų sričių specialistus – traumatologus ar neurologus.
Gintarė
2012-08-30 12:04:34
Laba diena. Norėčiau paklausti. Šį mėnesį nesirgau mėnesinėmis. Nors visada būdavo, paklaida būdavo 1-2 dienom ankščiau ar vėliau. O dabar vėluoja jau 19 dienų. Dariausi du nėštumo testus, bet jie rodo neigiamą. Tai kodėl gali taip vėluoti? Gal kas negerai?

Pasitaiko atvejų, kad nėštumo testai nerodo nėštumo nors jis yra. Vėluojančios mėnesinės yra vienas iš nėštumo ženklų, todėl patariu apsilankyti pas ginekologą, atlikti ultragarso, kraujo tyrimus dėl nėštumo. Žinoma, įtaką mėnesinių ciklui gali padaryti ir stresas, dieta, gyvenamosios vietos pakeitimas, pavyzdžiui, išvykimas į kitą atokesnę valstybę ar infekcija. Bet kokiu atveju siūlau apsilankyti pas ginekologą, kuris tiksliai nustatys problemos priežastį ir pasiūlys geriausius sprendimus.
Edita
2012-08-30 12:04:20
Laba diena, norėčiau paklausti, kai būna pakritusi gimda, ar galima pastoti ir ar būtina daryti gimdos pakėlimo operacijas?

Gimdos pakėlimo operacija tikrai nėra būtina, nes pastoti įmanoma nepriklausomai nuo gimdos padėties.
Edita.
2012-08-29 17:14:31
Sveiki daktare, prieš penketą metų mano buvo gausios išskyros. Pasirodė pirmosios menesinės, tačiau ir išskyros nesiliovė. Ėjau pas ginekologus, niekas nieko nerado, kelis tyrimus darė, rašė daug įvairiausių žvakučių. Tiesiog apžiūros metu labai imdavo raudonuoti lytinė vieta. Po paskutinių lytinių santykių ten tapo dar jautriau. Imu dažniau praustis, nes jausmas lyg niežėtų, o prisilietus būna net susijaudinu. Ar man derėtų vėl pasirodyti pas gydytoją ar pagerti kokį vaistą, kurį iškart rekomenduotumėt

Jums gali būti kažkam alerginė reakcija. Tiksliau galima būtų atsakyti po apžiūros.
Jurate
2012-08-29 15:37:57
Man 31 m., po mėnesinių atsirado daug baltų išskyrų. Ir atsirado niežėjimas. Kas tai galėtų būti?

Galėtų būti grybelis. Reikia paimti tepinėlį iš makšties ir tada spręsti kokį gydymą skirti.
zygimante
2012-08-29 15:33:07
Laba diena, ar aš galiu būti pastojus, jei aš sergu mėnesinėm?

Taip.
Lina
2012-08-29 10:05:06
Po gimdymo praėjus 6 mėn. pradėjau gerti tabletes “Lindynette20”. Kraujavimas tęsėsi 20 dienų. Ar gali būti toks vaisto šalutinis poveikis?

Gali. Gal Jums reikėtų pakeisti “Lindynette20” į “Lindynette30”.
Asta
2012-08-28 18:28:54
Laba diena, turiu didelę problemą. Dariau nėštumo nutraukimą, buvo 3 savaitės. Dariausi privačiai. Po 10 dienų važiavau pasitikrinti ir sakė viskas gerai. Kitą mėnesį turėjo pasirodyti mėnesinės, tačiau jos nepasirodė. Pilvo apačioje buvo didelis skausmas. Nuvažiavau vėl pas tą gydytoją ir pasakė, kad yra cista kiaušidėse. Išrašė tabletes, bet nepasakė kokias, tik sakė, kad pas jį 20 Lt kainuoja, o vaistinėj 50 Lt. Dabar skausmas apmažėjęs, bet vis tiek niekas neprasidėjo. Ką patartumėt? Ačiū labai.

Nėštumo metu susiformuoja geltonkūnis, kuris gamina hormonus reikalingus nėštumui. Kartais darant nėštumo nutraukimą lieka gimdoje nėštumo likutis, tada geltonkūnis nenunyksta. Jums rekomenduoju atvykti konsultacijai, kad atmesti nėštumo likutį.
Aurelija
2012-08-28 16:28:15
Sveiki, niekaip nesulaukiu mėnesinių. Paskutinį kartą sirgau gegužės 29 d. iki birželio 3 d. Prieš tai gėriau kontraceptines tabletes 21 d. Dabar saugausi prezervatyvais. Maitinu vaikelį pusę metų pati. Ką galėtumėt patart? Gal reikėtų pas daktarą apsilankyti? Dabar atsirado vienas požymis – speneliai pasidarė jautresni, bet gal čia prieš mėnesines?

Rekomenduoju pasidarykite nėštumo testą ir atvykite konsultacijai pas ginekologą.
Viktorija
2012-08-28 15:52:36
Laba diena, man 21 metai, pagimdžiau prieš pusmetį, vis dar maitinu pati. Menstruacijos atsirado prieš mėnesį, tačiau mano lytinis gyvenimas visiškai neatsinaujina, nes neišeina susijaudinti, tenka naudoti lubrikantus - kas nelabai žavi, nes yra nepatogu. Ar tai susitvarkys savaime ar turėčiau kreiptis į specialistus?

Gimdymas ir maitinimas krūtimi savaime lytiniam gyvenimui įtakos nedaro. Greičiausiai tą lemia psichologinės priežastys. Jei atvyktumėte konsultacijai, gal pavyktų išsiaiškinti priežastį.
Viktorija
2012-08-28 15:21:22
Laba diena, po gimdymo praėjo jau 7 mėnesiai, pati nepagimdžiau, darė Cezarį. Problema ta, kad negaliu normaliai mylėtis, galiu tik ramiai gulėti, nes kažkur pilvo apačioje yra kažkas labai skausmingo. Skausmas siaubingas, bet trunka vos sekundę. Galbūt kažkas blogai sugiję po operacijos? Ačiū už pagalbą.

Vien iš aprašymo negaliu nieko patarti - Jums būtina ginekologo konsultacija, kad galėtumėte nurodyti skaudamą vietą. Tuomet bus galima spręsti, kuo galima Jums padėti.
Eglė
2012-08-28 15:10:26
Laba diena, man jau 41-eri metai. Tačiau nuo minties susilaukti daugiau vaikų dar neatsisakiau (auginu be 3 mėnesių 12 metų nuostabų paauglį). Ką tik patyriau persileidimą. Buvo sunku, bet dėl šeimos pagausėjimo nuomonės nepakeičiau. Gal galėtumėte pasakyti, kokia rizika, ar verta toliau puoselėti svajones? Ačiū.

Esant tokio amžiaus padidėja apsigimimų rizika. Tam įtakos turi amžius, įvairūs žalingi įpročiai, stresas. Sveikoje šeimoje augantys vaikai yra puikus pavyzdys kitiems, o svajonės palaiko mus ir stumia pirmyn.
edita
2012-08-28 13:40:12
Man 51 metai. Vieną kartą gimdžiusi, nei abortų neturėjusi, nei kontraceptikų nevartojusi. Su vyru vis atidėliojome antro vaiko pradėjimą... Mėnesinės normalios ir reguliarios. Ar įmanomas pastojimas? Manau, kad įmanomas. Ar yra atlikti moksliniai tyrimai del per 50 metų gimdyvių vaikų sveikatingumo? Jei negimdo jaunos, tai gal pabandyti senoms? Lietuvių populiacija juk mažėja. O jaunimo reprodukcija taip pat.

Žinoma, pastojimas yra įmanomas, tik tikimybė pastoti nėra didelė. Reikėtų naudoti ovuliacijos testą, nes daug ciklų tokiame amžiuje būna be ovuliacijos, t.y. nesubręsta kiaušialąstė ir didėja apsigimimų rizika, kurią galima įvertinti nėštumo metu. Bet kokiu atveju rekomenduoju pasikonsultuoti su ginekologu.
Paula
2012-08-28 13:39:01
Sveiki, noriu paklausti. Šiuo metu laukiuosi trečio vaiko, gimdysiu užsienyje. Vaikų daugiau su vyru nebeplanuojam. Kokį kontracepcijos būdą galėtumėt parekomenduot? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Užsienyje, daugelyje šalių, yra legali vyro ar moters sterilizacija. Tai yra patikimiausias ir mažiausiai pašalinių reiškinių turintis metodas, bet po to galimos tik dirbtinio apvaisinimo procedūros. Moteriai dar tiktų „Mirena“ - tai efektyvi ir patikima priemonė 5 metams, beveik neturinti bendrinio poveikio į visą organizmą. Be to, galimi implantai.
Erika
2012-08-28 13:27:27
Sveiki, norėjau pasidomėti: turiu žaizdelę, prieš pusmetį darė tepinėlio tyrimą. Vakar nuėjus pakartotinai išrašė geriamų vaistų ir žvakučių, paskui sakė vėl kartos priešvėžinį tyrimą. Ar tai labai rimta? “Displazija” – minėjo šį žodį. Bet paklausus, ką tai reiškia, išvertus į mums suprantamą kalbą, pasakė, manyčiau, nieko rimto.

Displazija tai yra epitelio kitimo sutrikimas, kuris gali normalizuotis(regresuoti) arba progresuoti (kisti) iki gimdos kaklelio vėžio. Todėl kiekvienu atveju reikia tiksliai įvertinti situaciją ir skirti reikalingą ištyrimą ar net gydymą.
Daiva
2012-08-28 11:30:37
Sveiki. Lytiniuose organuose nuolat jaučiu diskomfortą. Peršti, makštis tarsi išsausėjusi, nuolat kankina išskyros (baltos spalvos, tačiau ant įklotų lieka gelsvos, rusvos dėmės), lytiniai santykiai dažnai būna skausmingi, po jų jaučiasi stiprus graužimas. Neseniai apsilankiau pas ginekologą. Atsakymas buvo, kad bakteriologinis tyrimas puikus, viskas su manimi gerai. Ar pakanka vien bakteriologinio tyrimo, kad būtų galima daryti išvadą, jog lytiniai organai sveiki? Gal galima atlikti kokius nors papildomus tyrimus, kurie nustatytų minėto diskomforto priežastis? Taip pat gydytoja echoskopinės apžiūros metu paminėjo, kad pilvo ertmėje yra skysčių, tačiau su jais nieko nedarys. Ar tie skysčiai nėra pavojingi? Ar tikrai nieko su jais daryti nereikia? Spėju, kad jie atsiradę po laparoskopijos, darytos prieš metus. Dėkui už atsakymus.

Diskomforto priežastys gali būti organinės ir psichogeninės. Diskomforto priežastis galėčiau išsiaiškinti tik tiesiogiai su Jumis pabendravęs, tuomet nuspręsčiau, kokius tyrimus skirti, dabar sudėtinga spręsti. Bakteriologinis tyrimas (pasėlis iš makšties) rodo, kad nėra patogeninių mikroorganizmų, bet gal Jums buvo tirtas tepinėlis iš makšties (natyvinis ar paprastas) – tai jo vertinimas yra truputį kitoks. Echoskopijos metu rasto skysčio kiekis gali kisti priklausomai nuo mėnesinių ciklo. Jei po laparoskopijos metus jautėtės gerai, tai dabartiniai pakitimai tikrai nėra operacijos pasekmė.
1
 
 
 


grįžti - Gydytojas akušeris ginekologas Artūras Šalaševičius


 
 
Klausti

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (163)
Vakare