Kūdikio emocijos – kaip ant delno. Dabar jau jis moka itin aiškiai parodyti, kada yra laimingas, o kada – nusivylęs ir piktas. Maža to, jis netgi moka atpažinti kitų žmonių emocijas ir mėgdžioti jas – pravirkti, jei girdi ką verkiant, juoktis, jei pasigirsta juokas.

Jis jau truputėlį moka valgyti pats (pavyzdžiui, sausainį ar duoniuką), mėgdžioja bent keletą garsų (pvz. mašinos burzgimą, vėjo ošimą), pasisuka į pasigirdusį garsą.


Julija, 31 savaitė

Mamos rūpestėliai: Galima gyventi ir lengviau

Laiko niekas nepaskolins. Tad vienintelis būdas turėti jo šiek tiek daugiau – taupyti. O skubančiai, lekiančiai ir visur suspėti privalančiai mamai taupyti laiką padės keletas paprastų sprendimų.

  • Iš anksto paruoškite maisto porcijas. Iš anksto paruoštas ir šaldytuve pastatytas mišinukas visiems dienos maitinimams ar sandariame inde nuo ryto sudėtos pietų tyrelei paruoštos nuvalytos daržovės padės išvengti chaoso, jei pietus tenka ruošti paskubomis, parlėkus iš priešpietinio pasivažinėjimo lauke.
  • Skirkite laiko kasdien susidėlioti reikmenims į vietas. Kai kūdikio rankšluostis, rūbeliai, drėgnos servetėlės, sauskelnės ir mėgstamiausi žaislai, net ir per dieną išsiblaškę po įvairias vietas, bent kartą per parą atsidurs įprastoje jiems skirtoje vietoje – sutaupysite daug laiko ir nervų. O jei kitą dieną ketinate su mažyliu išeiti į ilgesnį pasivaikščiojimą – būtinai susikraukite kelionės krepšį iš vakaro: atsarginės sauskelnės, tyrelių indeliai, drėgnos servetėlės, keletas žaisliukų.
  • Įtraukite į namų ruošą ir kūdikį. Nebūtina visus darbus skubėti nuveikti kai kūdikis miega. Kai kuriuos galite sėkmingai dirbti beveik kartu: sulankstyti skalbinius (kūdikiai dievina šliaužioti tarp sumestų rūbų), išplauti indus (įsitaisęs šalimais kėdutėje ir gavęs keletą drėgnų nedūžtančių dubenėlių su trupučiu vandens jis jausis kaip geriausioje pasaulyje žaidimų aikštelėje). O kūdikiu užmigus jums liks laisvo laiko sau.

Gera idėja!

Naminis futbolas – puikus būdas pramankštinti dar nevaikštančias, bet jau sparčiai stiprėjančias kojytes. Atsisėskite ant žemės, priglauskite vaiko nugarytę prie savo krūtinės, viena ranka laikykite jį apkabinusi per krūtinę, o kitą ranką pakiškite po užpakaliuku, sudarydama atramą. Priešais padėkite ryškiaspalvį kamuolį. Parodykite valdydama jo kojytes, kaip reikia kamuolį spirti. Paskui nuriedėjusį kamuoliuką pasislinkite ir patys. Vėl spirkite su mažylio koja. Ir vėl pasivykite kamuoliuką. Dabar jau veikiausiai ir jūsų atžalėlė supras, ką reikia veikti su kamuoliuku. Taip galite apeiti apie kambarį keletą smagių ratų.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-19 03:45:36
<a href=http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/>levitra 20mg prix en pharmacie en france </a> <a href=" http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/ ">levitra 20mg prix en pharmacie </a>
2017-04-03 04:51:41
S2Ss3Z <a href="http://kjypxudjbdil.com/">kjypxudjbdil</a>, [url=http://cfgfamigempi.com/]cfgfamigempi[/url], [link=http://firwhqlwipfe.com/]firwhqlwipfe[/link], http://pfouvreasqro.com/
2017-04-02 20:44:51
qTpLU4 <a href="http://bcrpdnycjhue.com/">bcrpdnycjhue</a>, [url=http://obvpoqsjdiru.com/]obvpoqsjdiru[/url], [link=http://fpapgaykvvjn.com/]fpapgaykvvjn[/link], http://zsgbarhmufrf.com/
 
 
 

 
 
 
Nėštumas
 

Mergaitė ar berniukas? 5 spėjimo būdai

Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (173)
Domantas