Dabar jūsų mažylis jau tikrai turi savų norų ir tikslų. Pastebėjote? Jis jau geba mesti iššūkį pačiam sau! Jis jau žino, ko nori, ir žino, kaip tai padaryti. Tam, kad sudėliotų paveikslėlį, reikia atitinkama tvarka sudėti visas 4 dėlionės dalis. Tam, kad eitų į lauką, jis pirmiausia turi apsiauti batus. Taigi jau praėjo tas etapas, kai norėdamas gerti jis rodys tiesiog į savo buteliuką. Dabar norėdamas gerti, užuot čiupęs savo buteliuką, jis gali atsidaryti šaldytuvą ir ten ieškoti sulčių pakelio, kurį padavęs jums tikėsis, jog įpilsite į jo buteliuką. Mažylį domina ne tik pats veiksmas, bet ir jo rezultatas, taigi jis aiškiai parodys, ar yra patenkintas tuo, ką padarė, ar ne. Jam nebeužtenka apvertus kibirėlį iš jo išpilti smėliuką. Jis trokšta pastatyti tikrą smėlio bokštą ir gali pulti į ašaras, jei tas bokštas iškart sugriūna.


Ugnė, 1 metai 10 mėnesių
 

Mamos rūpestėliai

Gali būti, kad ir vėl susidūrėte su primirštomis problemomis, kaip antai mažylio nenoras miegoti, pailgėjęs migdymo procesas. Tikėtina, kad mažasis naktį be ilgesnių ceremonijų persikrausto į jūsų lovą. Visa tai – ne kas kita, o ženklas, kad jis jau pradeda išaugti savo grotuotą lovelę. Tad metas pasidairyti „tikros“ vaikiškos lovos. Galbūt tada ir noriau į ją eis, ir naktį nekils pagundų iš jos išlipti. Tiesa, teks pasukti galvą ir rasti sprendimą, kaip paprastą vaikišką lovą pastatyti, kad iš abiejų pusių ji būtų saugiai pridengta sienos, kitų baldų ar specialių apsaugų ir besivartydamas naktį mažylis iš jos neiškristų. Juk kol kas jis vis dar pripratęs prie to, kad nuo neatsargių judesių sulaiko grotelės...

Gera idėja!

Mažylis jau stengiasi sukurti savo tvarką, savaip dėlioja ir perdėlioja įvairius daiktus. Todėl vienu smagiausių užsiėmimų jam gali tapti aplikacijų kūrimas. Tereikia storesnio kartono lapo ir įvairios formos lipdukų. Parodykite, kaip juos nulupti nuo pagrindo ir priklijuoti prie popieriaus, ir mažasis kūrėjas pasiners į aplikacijos kūrimą visa širdimi.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

 
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-10-24 22:33:09
What do you like doing in your spare time? <a href=" http://goldentabs.com/search?q=tamoxifen#seedling ">order tamoxifen</a> She said she didn’t make a dime off the naked crotch shots from Weiner that she released to TheDirty.com — leading to Part 2 of the Weiner scandal — but she admitted she’s considering some paid offers to pay her bills.
2017-10-24 22:33:06
I'm self-employed <a href=" http://goldentabs.com/categories/Woman's-Health/Buy-Cheap-Female-Cialis.html#paths ">female cialis online</a> The law also mandates that Americans obtain insurance or paya fine. Provisions that have taken effect sincethe law was passed three years ago have already prompted changesin the way insurance companies and hospitals do business, asthey prepare for an influx of new insured members.
2017-10-24 22:33:04
Can you put it on the scales, please? <a href=" http://goldentabs.com/categories/Weight-Loss/Buy-Cheap-Liponexol.html ">liponexol price </a> The Post said the documents it obtained were part of a troveof materials provided to the paper by former NSA contractorEdward Snowden, who has been charged by the United States withespionage. He was granted asylum in Russia earlier this month.
 
 
 

 
 
 
Nėštumas
 

Mergaitė ar berniukas? 5 spėjimo būdai

Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (188)
Romena