Ką daryti, kad skalbimo mašina tarnautų ilgiau?


2017 11 27 | Autorius: Shutterstock nuotr.

Ką daryti, kad skalbimo mašina tarnautų ilgiau?

Skalbimo mašinos suteikia galimybę mums džiaugtis švariais ir gaiviai kvepiančiais rūbais, tačiau daugelis pamiršta pasirūpinti paties įrenginio priežiūra. Reguliarus jos valymas ir techninė priežiūra užtikrins, kad Jūsų turima skalbimo mašina efektyviai atliktų savo funkciją ilgus metus, tad pateikiame Jums keletą paprastų patarimų, kurie padės išsaugoti šio prietaiso ilgaamžiškumą.

Ploviklis ir jo stalčius

Pernelyg didelis ploviklio ar skalbimo miltelių kiekis nepadarys Jūsų drabužių švaresniais, tačiau sukelti papildomų problemų tikrai galės. Plovimo metu jis gali patekti ant skalbimo mašinos vamzdžių ir ilgainiui nusėsti ant jos variklio ar kitų detalių, todėl galite tikėtis įvairių netikėtų prietaiso gedimų.

Nepamirškite reguliariai išvalyti skalbimo stalčiaus, į kurį yra pilamos plovimo priemonės. Jame dažnai prisikaupia bakterijų ir kitų nešvarumų, tad jei įmanoma, stalčių reikėtų išimti, praskalauti šiltu vandeniu ir iššveisti senus miltelių likučius.

Filtrai

Skalbimo mašinos priekyje, už mažo liuko, dažniausiai slepiasi filtras, į kurį gali patekti įvairūs nešvarumai, tokie kaip plaukai, monetos, audinių skiautelės ir panašiai, tad jį laikui bėgant taip pat reikėtų išvalyti. Atkreipkite dėmesį, kad vis daugiau skalbimo mašinų turi savaime išsivalančius filtrus, tad tokiam prietaisui priežiūros reikės kur kas mažiau. Ieškodami naujos skalbimo mašinos, atsižvelkite ir į šį parametrą – gausus šią funkciją turinčių įrenginių asortimentas siūlomas ir pigu.lt elektroninėje parduotuvėje.

Neperpildykite skalbimo mašinos

Prie kiekvienos skalbimo mašinos yra nurodomas maksimalus skalbinių svoris, tačiau siekiant užtikrinti įrenginio ilgaamžiškumą, verčiau į būgną sudėti bent puse kilogramo mažiau nešvarių rūbų, nei numatyta. Tuomet būgnas galės lengviau suktis, tad ateityje išvengsite jo gedimų, o ir audiniai, turėdami daugiau erdvės, bus kur kas geriau išskalbti. Dėl šios priežasties dar prieš rinkdamiesi skalbimo mašiną, turėtumėte atsižvelgti į savo poreikius – šie prietaisai gali talpinti nuo 2,8 kg nešvarių rūbų, tačiau yra ir kur kas didesnių, net 13 kg drabužių sutalpinančių skalbimo mašinų.

Po kiekvieno plovimo

Kaskart išskalbus drabužius, šio prietaiso tikrai nereikia nuodugniai iššveisti, tačiau yra kelios gudrybės, kurios padės užtikrinti sklandų skalbimo mašinos darbą. Po kiekvieno plovimo turėtumėte palikti atviras dureles, kad į būgną patektų šviežio oro ir būtų užkertamas kelias bakterijų kaupimuisi. Taip pat galite greitai apšluostyti gumines tarpines – tokiu būdu pavyks išvengti nemalonių kvapų.

Nepamirškite pasirūpinti ir skalbimo mašinos išore – nors jų apdaila dažniausiai yra pakankamai patvari, ant kai kurių paviršių, pavyzdžiui, rankenėlių ar kitų plastikinių detalių gali likti balinimo priemonių ar įvairių tirpiklių nuosėdos, kurios ilgainiui įsisenės ir paliks nemalonias dėmes. Tokia skalbimo mašinos priežiūra nepareikalaus daug pastangų, tad jeigu norite, kad Jūsų turimas įrenginys tarnautų pakankamai ilgai, paskirkite šiek tiek laiko jo valymui dar iki pirmųjų atsiradusių problemų.