Jautrioji mimoza - nuo prisilietimo susiskleidžianti gėlė (video)


2018 08 01 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.

Jautrioji mimoza - nuo prisilietimo susiskleidžianti gėlė (video)

Mimoza nepasižymi, nei įspūdingu dydžiu, nei ypatingais žiedais ar neįprastais lapais, tačiau gėlių mylėtojus ji žavi... jautrumu. Lengvai perbraukus pirštais ar stipriau papūtus gėlytė per akimirką suskleidžia trapius lapelius ir tarsi išsigandusi nuvysta. Tiesa, tik trumpam, po keliolikos minučių augalas atsitiesia.

Mimoza - pupinių šeimos augalas iš Brazilijos, tačiau šiandien ji plačiai paplitusi Afrikos, Amerikos ir Rytų Azijos regionuose, o Havajų salose net laikoma erzinančia piktžole. Mimozos, dėl savo subtilios išvaizdos ir unikalios reakcijos į prisilietimus mielai auginamos ir namuose.

Mimoza jautriai reaguoja ne tik į lietimą, bet ir į patalpų orą - ji negali augti užterštame ore, kambaryje ar balkone, kuriame rūkoma. Ši šiltųjų kraštų gėlė gerai jaučiasi ryškioje šviesoje, mėgsta šilumą ir vidutinę drėgmę, tad ją reikėtų statyti ant rytinės ar pietinės palangės, užtikrinti, kad žemė visad būtų šiek tiek drėgna. Apniukusią ar šaltesnę dieną, o taip pat artėjant nakčiai mimoza susiskleidžia nė nepaliesta.

Mimoza išauginama iš sėklų. Jos, esant palankioms sąlygoms (20–35 ºC temperatūrai ir drėgmei), sudygsta per 3-4 savaites. Maži daigeliai susiskleidžia paliesti, tačiau nereikėtų persistengti - susiskleidęs augaliukas nekvėpuoja, tad sulėtėja jo augimas, ji gali nuvysti.

Pavasarį išdygusi mimoza vasaros viduryje ar pabaigoje jau pasipuošia smulkiais, apvaliais, puriais žiedais.

Mimoza - daugiametė gėlė, tačiau daugelis ją augina kaip vienametę. Ilgainiui augalas labai ištįsta, ima svirti, jo lapeliai ir žiedai būna gan reti, sunku suformuoti dailų krūmelį.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo siužetą, kuriame atsiskleidžia žavus mimozos jautrumas: