Vilkolakį primenanti katė, turinti šuns sielą


2017 01 15 | Autorius: Mama.lt

Vilkolakį primenanti katė, turinti šuns sielą

Laikojas (angl. lykoi) - JAV išvesta nauja kačių veislė, kuri savo išvaizda primena mistišką ir kraupų vilkolakį, tačiau elgiasi lyg mielas ir ištikimas šuo.

Laikojų veislės katės yra trumpaplaukės naminės katės, turinčios ypatingą geno mutaciją, lemiančią išskirtinės spalvos ir struktūros kailiuką. Laikojų kailis gerokai retesnis arba net visai išplikęs ties akimis, nosimi, ausimis, nevienodai tankūs ir kūną dengiantys plaukeliai. Kintant metų laikams šios katės labai šeriasi, net gerokai praplinka, tačiau vėliau kailiukas ir vėl atauga.

Veislės autoriais laikomi Johnny Gobble ir jo žmona Brittney Gobble bei Patti Thomas, kuri užaugino pirmus du šios veislės kačiukus. Ši veislė buvo oficialiai užregistruota labai neseniai, o varžytis parodose laikojai gali nuo 2017-ųjų pavasario.

Nepaisant neįprastos ir net bauginančios išvaizdos, šie katinėliai labai draugiški, meilūs savo šeimininkams ir kitiems gyvūnams. Laikojai labai prieraišūs, reikalauja dėmesio ir švelnumo, yra žaismingi ir aktyvūs, tad veisėjai dažnai sako, kad tai katė su šuns siela.