Įdomūs faktai apie kūdikius


2017 06 26 | Autorius: Mama.lt

Įdomūs faktai apie kūdikius

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai įsitikinsite. Didžiuliai kūno pokyčiai, neįtikėtinai sparčiai besivystančios smegenys ir toks greitas bejėgio naujagimio virtimas savarankiška asmenybe yra tikrai stebuklingas procesas.

Nuo apvaisinimo iki kūdikio gimimo jo svoris padidėja net 3 milijardus kartų!

Mažylio širdutė susiformuoja ir ima palkti praėjus vos 18 dienų nuo apvaisinimo.

Gimdoje besivystantys vaikai dar negali juoktis, tačiau jie reaguoja į mamos juoką. Ultragarsiniai tyrimai rodo, kad mamos juoką girdintis mažylis pradeda ritmingai judėti aukštyn ir žemyn.

Suaugusieji turi 206 kaulus, o naujagimiai - net 300! Ilgainiui dalis kaulų susijungia ir suauga į vieną.

Naujagimiai negali verkti. Tikriausiai šį faktą suskubs paneigti kiekviena mama, tačiau fiziškai vaikai gali verkti, t.y. ašaros byrėti pradeda tik sulaukus maždaug 3 savaičių. Vos gimę vaikučiai tiesiog rėkia.

Naujagimių klausa tokia pati išlavinta, kaip ir suaugusiųjų, tačiau jie gerokai jautriau reaguoja į garsus, kadangi viskas yra nauja.

Jeigu mažylis suka galvelę į šoną, tai reiškia, kad jis sotus. Manoma, kad šis, mums įgimtas veiksmas, vėliau tampa įpročiu purtyti galvą, sakant „ne“.

Mamos balsą ir kvapą naujagimis atpažįsta vos gimęs, tačiau jos veidą pradeda atskirti tik sulaukęs keletos savaičių.

Vos pusmečio sulaukusių vaikučių svoris yra padvigubėjęs, lyginant su svoriu gimimo metu.

Visi baltaodžiai kūdikiai gimsta turėdami žydras akis, tačiau kartais jos palaipsniui keičia spalvą.

Maždaug 10% žmonių yra kairiarankiai. Šis bruožas pradeda ryškėti labai anksti, mažyliui sulaukus vos poros mėnesių. Jeigu vaikas įvairių daiktų siekia kaire rankute, ja įsitveria lovelės krašto ar mamos karolių, dažniau ja mosikuoja, tai, tikėtina, kad jis yra ir bus kairiarankis.