Neįprastas augintinis - linksmuolė lapė


2016 05 21 | Autorius: Mama.lt

Neįprastas augintinis - linksmuolė lapė

Naminiai augintiniai mums suteikia šilumos, meilės ir daugybę linksmų akimirkų, tad dažnas į savo namus įsileidžia katinėlį, šuniuką, paukštį ar graužiką. Prijaukinta lapė - retas, ypatingos priežiūros reikalaujantis, tačiau labai įdomus augintinis.

Linksmuolė laputaitė Juniper yra tikra socialinių tinklų žvaigždė - jos kasdienybę stebi daugiau nei 600 tūkstančių žmonių iš viso pasaulio. Šeimininkai ją augina nuo mažumės, tad lapė yra jauki, mėgsta glostymus, mielai leidžia laiką ne tik su žmonėmis, bet ir su namuose gyvenančiu šuniuku.

Tiesa, lape susižavėjusiems žmonėms jos šeimininkai primygtinai siūlo rimtai apsvarstyti tokio gyvūno auginimo galimybes. Jie pabrėžia, kad net ir prijaukintų lapių medžioklės instinktas išlieka labai stiprus, jos aršiai gina savo maistą, ėsdamos elgiasi agresyviai. Stebėti Juniper žaidimus smagu, tačiau būtina suprasti, kad lapės - ypač energingi gyvūnai, jos labai smalsios ir landžios, joms būtina kuo ilgiau pabūti kieme. Be to lapės skleidžia specifinį, nemalonų kvapą, kurį menkai panaikina net ir dažnas maudymas.