Moteris nubausta už narkotikų vartojimą besilaukiant


2014 07 15 | Autorius: Mama.lt

Moteris nubausta už narkotikų vartojimą besilaukiant

Tenesio valstijoje, JAV prieš mėnesį buvo priimtas įstatymas, kuris saugoja dar negimusius mažylius nuo narkotikus vartojančių motinų - narkotikus nėštumo metu vartojusi moteris gali būti nuteista už pasikėsinimą į gyvybę, o vaikeliui mirus - už žmogžudystę.

26-erių Mallory Loyola yra pirmoji moteris nuteista pagal naująjį įstatymą - moters naujagimės tyrimai parodė metamfetamino pėdsakus, o pati motina buvo ne kartą teista už šios narkotinės medžiagos laikymą ir vartojimą. Apklausos metu ji pripažino vartojusi metamfetaminą likus vos kelioms dienoms iki gimdymo.

Moterį suėmęs policijos pareigūnas teigė, kad šis suėmimas bei jo paviešinimas gali pasitarnauti, kaip signalas kreiptis pagalbos ir atsisakyti žalingų įpročių kitoms, nuo narkotinių medžiagų priklausomybę turinčioms, moterims.

Amerikos pilietinių laisvių sąjungos atstovai aktyviai priešinasi šiam įstatymui: „Šis pavojingas įstatymas išskiria vieną dėl priklausomybės kenčiančių motinų grupę. Turėtumėme stengtis skatinti sveiką nėštumą, o ne bausti problemų turinčias motinas bei tokiu būdu jas atbaidyti nuo joms būtinos prenatalinės priežiūros,“ - teigė Thomas Castelli.