Kaip rūpintis savo papuošalais?


2014 09 01 | Autorius: Mama.lt

Kaip rūpintis savo papuošalais?

Kone visos moterys turi mylimų papuošalų, pagyvinančių nusibodusius rūbus, suteikiančių išvaizdai išskirtinumo ir tiesiog pakeliančių nuotaiką, tačiau ne visos žino, kaip jais rūpintis ir prižiūrėti. Ką daryti, kad mėgstami aksesuarai ilgiau išliktų dailūs ir kaip juos prižiūrėti, kad norėdami pagražinti nesugadintume?

Papuošalai privalo turėti „namus“

Mėgstamus papuošalus saugoti būtina ne bet kur – tam geriausiai tinka specialios papuošalų dėžutės, ne tik padėsiančios saugiai laikyti mėgstamus aksesuarus, bet ir tapsiančios dailia interjero detale. Žinovai pataria rinktis keletą tarpusavyje derančių skirtingo dydžio dėželių, kuriose galėsite laikyti papuošalus iš tauriųjų metalų, bižuteriją, įvairias plaukų puošybos detales ir pan. Jeigu nenorima erdvės apkrauti skirtingomis talpomis, geriausia rinktis didelę skrynelę, į kurią bus galima „guldyti“ papuošalus prieš tai saugiai supakuotus drobiniame ar minkštame veliūriniame, šilkiniame ar kitos medžiagos maišelyje. Tai padės išvengti papuošalų susivijimo, netyčinio sulaužymo ieškant kito aksesuaro ir pan. Kad atskirtumėte, kuris papuošalas kuriame maišelyje paslėptas, naudinga ant jo išsiuvinėti jo pavadinimą, pavyzdžiui „Mėlynoji sagė“, užlipinti dailų lipduką ar kitą skiriamąją detalę. Jeigu papuošalų turite nedaug, pakaks rinktis tiesiog skirtingos spalvos maišelius.

Didžiausi papuošalų priešai

Vienu didžiausių papuošalų priešų vadinama ne kas kitas, o... saulė! Pasirodo,tiesioginiai saulės spinduliai labai kenkia aksesuarams – jie labai greitai pradeda blukti, be to, saulėtoje vietoje padėti papuošalai praranda ne tik spalvą – pakinta ir jų forma, jie tarsi „išsileidžia“,o iš nebrangių medžiagų pagaminta bižuterija kaitrioje saulėje ima... tirpti. Papuošalams labaikenkia ir buities darbai – tvarkantis ar atliekant kitus darbelius papuošalus galima tiesiog netyčiasulaužyti, be to, valymui ir skalbimui naudojamos cheminės priemonės stipriai veikia papuošalųišvaizdą – gali pakisti jų spalva, papuošalai ims rūdyti. Panašų poveikį papuošalams turi ir drėgmė, todėl maudantis, pramogaujant netoli vandens telkinių ar paprasčiausiai plaunant indus rekomenduojama aksesuarų nedėvėti ir šiukštu jų nelaikyti vonioje. Išsisegti auskarus ar nusiimti žiedus ir kitus papuošalus patariama ir soliarume, masažo salone, be to, net ir kvepintis ar teptis kremu reikėtų atsargiau – mat kosmetikos priemonėse esančios medžiagos taip pat gali pakenkti.

Kaip teisingai valyti?

Papuošalai dažniausiai pagaminti iš smulkių detalių ir yra gana lengvai lūžtantys. Valyti juos stipriai trinant ar naudoti tam netinkančias priemones – didžiausia klaida. Norint, kad papuošalai naujai švytėtų, reikėtų juos valyti tik tam skirtomis priemonėmis. Prieš pirkdami dailius auskariukus ar mielą grandinėlę paklauskite pardavėjo, kaip reikėtų prižiūrėti gaminį – kiekvieno papuošalo valymo atvejis – unikalus, mat jie gali būti padaryti iš kelių skirtingų metalų, dekoruoti skirtingais akmenimis. Valant bižuteriją reikėtų žinoti, kad kiekvieną jos detalę dera valyti atsargiai ir atidžiai – likę apnašos ir purvas laikui bėgant sugadins gražų daiktelį. Papuošalus geriausia švarinti drėgnu minkštu skudurėliu arba minkštu muiliname vandenyje pamirkytu šepetėliu (puikiai tiks minkščiausias dantų šepetėlis). Sausinti papuošalus taip pat vertėtų labai atsargiai – padėjus ant minkšto skudurėlio ar popierinio rankšluosčio skiautelės. Juvelyrinėse parduotuvėse galite įsigyti papuošalų valymui skirtų servetėlių – jos gerokai palengvins aksesuarų priežiūrą.

Be to, naudinga žinoti keletą gudrybių – pavyzdžiui, blizgesį praradusius metalinius papuošalus galima įtrinti kreida ir nublizginti minkšto audeklo skiaute, pajuodavusius sidabrinius papuošalus verta „išmaudyti“... burnos skalavimo skystyje, o perlų gerbėjai teigia, jog šiuos gražuolius kartkartėmis būtina užsegti... mažam vaikui, mat perlams būtina jauno žmogaus energija.

Mylėkite savo papuošalus – tik tuomet jie jus ne tik papuoš, bet ir privers puikiai jaustis ir taps jūsų geros nuotaikos garantu!