Kodėl verta miegoti su vaikais?


2018 01 26 | Autorius: Mama.lt

Kodėl verta miegoti su vaikais?

Miegas su vaikais visad kėlė nemažai diskusijų, tačiau laikui bėgant vis daugiau tyrimų rodo, kad su miegojimas su tėveliais naudingas tiek mažiesiems, tiek ir jų mamytėms bei tėčiams.

Savarankiškumas

Atrodytų, kad miegojimas su tėvais yra labai nesavarankiško ir perdėtai prisirišusio vaiko ženklas. Tas, žinoma, gali būti tiesa, jeigu vaikas jau paaugęs, tačiau su tėvais miegantys mažyliai, psichologų tvirtinimu, greičiau nustoja čiulpti pirštą, miega ramiau, ženkliai rečiau puola į isterijas, labai mėgsta tyrinėti aplinką, reikalauja mažiau dėmesio iš tėvų.

Pasitikėjimas savimi

Su tėvais miegoję kūdikiai ir šliaužiojantys mažyliai užauga drąsesniais tyrinėtojais, kurie lengviau prisitaiko prie aplinkos, greitai užmezga kontaktą tiek su bendraamžiais, tiek su suaugusiais.

Geresnė sveikata

Tyrimą su drauge miegančiomis šeimomis atlikęs pediatras Viljamas Searsas tvirtina, kad su tėvais miegantys mažyliai greičiau priauga svorio, sparčiau vystosi tiek fiziškai, tiek protiškai bei emociškai.
Kitas mokslininkas, Harvardo psichologijos profesorius Maiklas Komonsas, tvirtina, kad miegantys su tėvais (arba lopšyje priglaustame prie lovos) kūdikiai rečiau miršta nuo staigios kūdikių mirties sindromo, jie patiria mažiau streso.

Lengvesnis maitinimas krūtimi

Su krūtimi maitinamais mažyliais miegančios mamos teigia, kad jos jaučiasi labiau pailsėjusios, geriau išsimiega, kadangi, maitino laikus atėjus, nereikia keltis, lipti iš lovos, pakanka tik pamaitinti vaikelį ir galima vėl užmigti.

Į ką reikia atkreipti dėmesį?

Amžius iki kurio verta ir naudinga miegoti su vaiku įvairioje literatūroje svyruoja, tačiau dauguma pediatrų bei vaikų psichologų rekomenduoja miegoti su vaiku iki kol mažylis išmoks normaliai vaikščioti, o vėliau jam paaiškinti, kad išsigandus, nubudus dėl skausmo ar turint kitų bėdų galima atbėgti prie tėvų miegamojo, pasibelsti ir pasikalbėti su tėveliais nei drauge rasti sprendimą ir nusiraminimą.

Būtina žinoti, kad pasaulyje pasitaiko nemažai mažylių mirčių, susijusių su miegojimu su kitais šeimos nariais - nereikėtų miegoti su kūdikiu bei šliaužiojančiu ar vaikštančiu jo broliuku ar sesute vienoje lovoje - kiek paaugę mažyliai miegodami savęs visai nekontroliuoja.
Negalima miegoti su vaiku, jeigu esate vartoję alkoholio arba vaistų.
Čiužinys turėtų būti vientisas, pakankamai kietas, reikėtų vengti daugelio mažų pagalvių ar papildomų apklotų, kuriuose mažylis gali įsipainioti ir uždusti.

Norėdami atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu reikėtų tą daryti laipsniškai - pirmiausiai šalia lovos statyti lopšį, taip, kad jūsų ranka galėtų būti lopšio viduje, kad galėtumėte paglostyti išsigandusį ar nubudusį vaiką. Vėliau lopšį galite perkelti kiek toliau nuo lovos. Naudinga pietų poguliui vaiką guldyti vieną, jo būsimajame kambaryje, o jam paaugus perkelti jį miegoti į tą kambarį ir naktį.