Šaldyto jogurto skanėstai visai šeimai


2013 07 06 | Autorius: Mama.lt

Šaldyto jogurto skanėstai visai šeimai

 Karšta... Norisi atsigaivinti, tačiau riebesni ledai atgaivina labai trumpam, o ir kalorijų skaičius juose nedžiugina. Siūlome išmėginti Lietuvoje dar nelabai įprastus šaldyto jogurto desertus!

Jums reikės... Vienkartinių puodelių, ledų ar kavos maišymui skirtų pagaliukų (jeigu nerandate pirkti, tai tiks ir šaukšteliai). Žinoma, jogurto ir visko, kas patinka - vaisių, šokolado gabaliukų, riešutų, skrudintų pusryčių dribsnių, uogienės.

Šaldyto jogurto desertai yra ženkliai lengvesnio ir gaivesnio skonio nei ledai, rinkitės natūralų jogurtą, šviežius vaisius ir riešutus, tuomet toks desertas bus dar ir naudingas. Šis šaunus skanėstas puikiai tinka ir vaikams - jogurte gausu kalcio, jį praturtinus vaisiais ir riešutais gausime tikrą vitaminų ir mineralų bombą!

Sluoksniuojame

Į puodelį įdėkite šiek tiek norimo skonio jogurto. Dėkike jį į šaldymo kamerą pusvalandžiui (po kokių 15 išminkite, bus jau apstingę ir galėsite įkišti šaukštą ar pagaliuką). Vėliau kraukite kito skonio sluoksnį ir vėl šaldykite pusvalandį. Šitaip galima žaisti iki begalybės arba iki tol, kol puodelyje liks vietos. Jeigu jogurtas neišsima iš puodelio, tai kelioms sekundėms pakiškite po šiltu vandeniu.

Sumaišome

Jeigu tingisi žaisti su sluoksniais, tai kelių rūšių jogurtus galime ir sumaišyti. Labai skanu paprastą jogurtą sumaišyti su uogiene ar trintais vaisiais, uogomis, šokoladiniu arba žemės riešutų kremu. Šaldome 30 min.

O čia tai viršūnė!

Susišaldykite skirtingus sluoksnius arba sumaišykite mėgiamus jogurtus, o prieš baigiant stingti (jeigu sudėsite iškart, tai pagardai nuslinks žemyn, kas, žinoma, nėra taip jau blogai) ant viršaus prikraukite skanėstų - šokolado drožlių, smulkiai sukapotų javainių batonėlių, granolos, pakepintų riešutų...

Truputis patarimų...

Dangus nesugrius ir puikus skonis nepasikeis, jeigu viską darysite paprasčiau - galima jogurtą susišaldyti kasdieniame keraminiame puodelyje, o vėliau kabinti šaukšteliu. Bet... mažiesiems valgytojams tikrai labiau patiks galimybė laikyti spalvingųjų sluoksnių skanėstą ant pagaliuko.

Vienintelė blogybė - šie desertai tirpsta greičiau nei ledai. Jeigu norite, kad desertas būtų tik vaikelio skrandyje, o ne ant rūbelių, tai ant pagaliuko užmaukite popierinę keksiuko formelę - gražus sijonukas sulaikys varvantį jogurtą.

Kad skanėstas neprisigertų šaldymo kameros kvapų ir skonių reiktų šaldant jį uždengti folijos gabaliuku.